Friday, 27 May , 2022
امروز : جمعه, ۶ خرداد , ۱۴۰۱ - 26 شوال 1443
شناسه خبر : 7002
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۷:۴۵ |

در کدام کشورها امکان انتخاب مارک واکسن کرونا وجود دارد؟

  مردم آمریکا و هند امکان انتخاب مارک واکسن‌ کرونا از بین تولیدات بومی خود را پیدا کردند. واکسن‌های فعلی کرونا در جهان همگی با مجوزهای اورژانسی و بنا بر شرایط بحرانی همه‌گیری کرونا استفاده می‌شوند. اگرچه فناوری، تولید و آزمایش‌ها هر یک از این واکسن‌ها تفاوت‌هایی دارد تایید مراکز علمی جهانی را دارند و در […]

در کدام کشورها امکان انتخاب مارک واکسن کرونا وجود دارد؟
 

مردم آمریکا و هند امکان انتخاب مارک واکسن‌ کرونا از بین تولیدات بومی خود را پیدا کردند.

واکسن‌های فعلی کرونا در جهان همگی با مجوزهای اورژانسی و بنا بر شرایط بحرانی همه‌گیری کرونا استفاده می‌شوند. اگرچه فناوری، تولید و آزمایش‌ها هر یک از این واکسن‌ها تفاوت‌هایی دارد تایید مراکز علمی جهانی را دارند و در کشورهای مختلف با اقلیم‌ها و نژادهای گوناگون در حال استفاده هستند.

با این حال این سوال که آیا امکان انتخاب برند واکسن برای افراد وجود دارد یا خیر یک سوال بین‌المللی است؛ به گزارش ان‌پی‌آر، در گروه‌های فیس‌بوکی آمریکا افرادی در جست‌وجوی برندهای خاصی از واکسن عضو می‌شوند و حتی حاضرند ساعت‌ها رانندگی کنند که به مرکز مورد نظر خود برای دریافت واکسن برسند.

اکونومیک تایمز اما خبر از آزادسازی واکسیناسیون در هند داد و نوشت دولت این کشور به ایالت‌های مختلف اعلام کرده که از ابتدای ماه مه، هفته آینده، واکسیناسیون آزاد و برای افراد بالای ۱۸ سال انجام خواهد شد.

بر اساس این خبر، شرکت‌های تولید واکسن موظف شدند نیمی از تولید خود را در اختیار ایالت‌ها بگذارند تا با اعلام مشخصات و قیمت آزاد آن در مراکز خصوصی، افراد بتوانند نسبت به دریافت واکسن خود اقدام کنند.

نیمی دیگر از تولید توسط سیستم دولتی در اختیار افراد مسن و گروه‌های پرخطر قرار خواهد گرفت؛ این نخستین بار است که افراد امکان انتخاب واکسن مورد نظر خود را از میان دو واکسن تولید داخل این کشور یعنی بهارات و آسترازنکا خواهند داشت.

واردات واکسن‌های خارجی مانند اسپوتنیک تنها در صورتی مجاز است که علاوه بر تایید اضطراری WHO، مورد تایید اتحادیه اروپا، ژاپن و انگلستان نیز باشند. واکسن‌های وارداتی تنها در اختیار بخش خصوصی قرار خواهند گرفت.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.