Wednesday, 25 May , 2022
امروز : چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱ - 24 شوال 1443
شناسه خبر : 6152
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۸ |

در خواست نخست وزیر ارمنستان از پوتین درباره قره باغ

  نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه خواست تا برای آزادی سربازان این کشور که در جریان جنگ ناگورنو قره‌ باغ در سال گذشته به اسارت جمهوری آذربایجان درآمده‌اند کمک کند. پاشینیان که برای دیدار با رهبر روسیه به مسکو سفر کرده است، در جریان این دیدار همچنین اظهار امیدواری […]

در خواست نخست وزیر ارمنستان از پوتین درباره قره باغ
 

نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه خواست تا برای آزادی سربازان این کشور که در جریان جنگ ناگورنو قره‌ باغ در سال گذشته به اسارت جمهوری آذربایجان درآمده‌اند کمک کند.

پاشینیان که برای دیدار با رهبر روسیه به مسکو سفر کرده است، در جریان این دیدار همچنین اظهار امیدواری کرد که ارمنستان بتواند دُزهای زیاد واکسن روسی کرونا دریافت کند.

روسیه متحد دیرین ارمنستان محسوب می‌شود که خود یکی از جمهوری‌های اتحاد جماهیر شوروی سابق بوده است. آخرین جنگ قره باغ که در ششم مهرماه سال گذشته آغاز شد و حدود شش هفته طول کشید، در نهایت با میانجیگری روسیه و برتری جمهوری آذربایجان به پایان رسید.

بر پایه پیمان آتش بسی که در تاریخ ۲۰ آبان ۹۹ میان دو کشور امضا شد، قرار بود طرفین تمامی اسرای خود را مبادله کنند. چند هفته بعد از پایان جنگ در تاریخ ۲۵ آذر سال گذشته، ۴۴ سرباز ارمنی اسیر در آذربایجان با ۱۲ سرباز آذری مبادله شدند. اما هنوز شمار دقیق سربازانی که نزد طرفین اسیر مانده‌اند، معلوم نیست.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در ۳۰ دی ماه گذشته مدعی شد ارمنستان تمام اسرای جنگی جمهوری آذربایجان را آزاد کرده، اما آذربایجان روند آزاد کردن اسرای ارمنستان را متوقف ساخته است.

 

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.