Sunday, 29 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۱ - 28 شوال 1443
شناسه خبر : 18061
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹ |

درخواست رئیس دانشگاه شهید بهشتی برای رفع تحریم‌های این دانشگاه

رئیس دانشگاه شهید بهشتی از ارسال نامه به دکتر باقری نماینده جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات وین برای مطرح کردن مساله رفع تحریم های این دانشگاه در مذاکرات وین خبر داد و گفت: دانشگاه شهید بهشتی هر سال نامه‌هایی به اتحادیه اروپا در این خصوص ارسال می‌کند که متاسفانه تاکنون نتیجه بخش نبوده است. دکتر […]

درخواست رئیس دانشگاه شهید بهشتی برای رفع تحریم‌های این دانشگاه

رئیس دانشگاه شهید بهشتی از ارسال نامه به دکتر باقری نماینده جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات وین برای مطرح کردن مساله رفع تحریم های این دانشگاه در مذاکرات وین خبر داد و گفت: دانشگاه شهید بهشتی هر سال نامه‌هایی به اتحادیه اروپا در این خصوص ارسال می‌کند که متاسفانه تاکنون نتیجه بخش نبوده است.

دکتر سعدالله نصیری قیداری ضمن بیان این مطلب به آخرین پیگیری های دانشگاه شهید بهشتی برای رفع تحریم این دانشگاه اشاره کرد و گفت: ما اطلاعاتی از جزئیات مذاکراتی که جمهوری اسلامی ایران برای رفع تحریم های خارجی که در وین انجام می‌دهد، نداریم اما در دانشگاه شهید بهشتی به موقع و بنابر وظیفه ای که داریم نامه‌ای به دکتر باقری مذاکره کننده ارشد و نماینده ایران در مذاکرات وین نوشتیم و از او به صورت کتبا خواهش کردیم که در رفع تحریم دانشگاه شهید بهشتی اقدامات لازم را انجام بدهد.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: این دانشگاه که جزو دانشگاه های تحریم شده است لازم است در مذاکرات هسته ای که در وین انجام می گیرد مورد توجه قرار بگیرد تا تحریم های علمی این دانشگاه رفع شود.

دکتر قیداری افزود: البته علاوه بر نامه فوق ما در دانشگاه شهید بهشتی هر سال اعتراض کتبی خود به تحریم علمی دانشگاه شهید بهشتی را به زبان بین المللی برای اتحادیه اروپا می‌فرستیم و از آنها می خواهیم به این ستم در حق یک نهاد علمی پایان دهند.

وی تاکید کرد: البته یک مورد لغو تحریم های دانشگاه شهید بهشتی بر اثر نامه نگاری های مکرری که داشتیم جواب داد اما در سایر موضوعات دیگر همچنان تحریم‌ ها باقی است و درخواست های ما تاکنون نتیجه بخش نبوده است.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: انتظار داریم تحریم های دانشگاه شهید بهشتی نیز در پی رفع تحریم های وین لغو شود و امیدواریم این خواسته ما مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.