Sunday, 22 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۱ - 21 شوال 1443
شناسه خبر : 17261
  پرینتخانه » قـطـار اخـبـار, فرهنگ و هنر تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۶ |
جوایز گویا ۲۰۲۲ اسپانیا

درخشش باردم و ناکامی عجیب آلمادوار

فیلم «رییس خوب» با بازی خاویر باردم برنده اصلی جوایز گویا ۲۰۲۲ اسپانیا شد. فیلم «رییس خوب» ساخته فرناندو لئون د آرانوس که به فهرست کوتاه آکادمی اسکار در بخش بهترین فیلم بین‌المللی راه پیدا کرد اما به فهرست نهایی نرسید و موفق شده بود تا در جوایز آکادمی گویا ۲۰ نامزدی کسب کند، برنده […]

درخشش باردم و ناکامی عجیب آلمادوار

فیلم «رییس خوب» با بازی خاویر باردم برنده اصلی جوایز گویا ۲۰۲۲ اسپانیا شد.

فیلم «رییس خوب» ساخته فرناندو لئون د آرانوس که به فهرست کوتاه آکادمی اسکار در بخش بهترین فیلم بین‌المللی راه پیدا کرد اما به فهرست نهایی نرسید و موفق شده بود تا در جوایز آکادمی گویا ۲۰ نامزدی کسب کند، برنده بزرگ شب اهدای جوایز اسکار اسپانیا شد.

در مراسم معرفی برندگان جوایز گویا این فیلم هم جایزه بهترین فیلم را برد و هم جایزه بهترین کارگردان را برای لئون و بازیگر مرد را برای بازی خاویر باردم کسب کرد و با کسب این جوایز هم لئون و هم باردم هفتمین جایزه گویای خود را دریافت کردند.

«رییس خوب» برنده بهترین فیلمنامه اوریجینال هم برای لئون شد و هم جایزه بهترین موسیقی و بهترین تدوین را برد.

یکی از نوآوری‌های گویای امسال اهدای جایزه گویای بین‌المللی بود که به کیت بلانشت اهدا شد و پنه‌لوپه کروز و پدرو آلمادوار این جایزه را به وی اهدا کردند.

یوناس تروئبا جایزه بهترین مستند را برای «کسی که ما را متوقف می‌کند» دریافت کرد و «والنتینا» ساخته چلو لوریرو به عنوان بهترین انیمیشن بلند انتخاب شد.

جایزه افتخاری گویا هم به خوزه ساکریستان بازیگر اسپانیایی اهدا شد که بیش از ۵۰ سال سابقه فعالیت سینمایی دارد و فیلم‌هایش در دوره گذار اسپانیا از دیکتاتوری به دموکراسی تعیین کننده بودند.

بلانکا پروتیلو نیز برای فیلم «مایکسابل» بهترین بازیگر زن شناخته شد و پنه‌لوپه کروز را برای فیلم «مادران موازی» پشت سر گذاشت تا این جدیدترین فیلم پدرو آلمادوار حتی موفق به کسب یک جایزه هم نشود.

جایزه بهترین فیلم اروپا هم به «دور دیگر» ساخته توماس وینتربرگ از دانمارک اهدا شد.

مراسم اهدای سی‌و ششمین دوره جوایز گویا شب پیش در والنسیا برگزار شد.


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.