Sunday, 3 July , 2022
امروز : یکشنبه, ۱۲ تیر , ۱۴۰۱ - 4 ذو الحجة 1443
شناسه خبر : 19497
  پرینتخانه » قـطـار اخـبـار, سیاست تاریخ انتشار : ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۹ |
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس

درباره گرانی همان دعای پیامبر را در شعب ابی‌طالب می‌کنیم

مجلس درباره گرانی‌های اخیر با وزرا و مسئولان دولتی تشکیل جلسه می‌دهد. این خبر را سید کاظم موسوی نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با همشهری‌آنلاین داد و تاکید کرد: دولت باید پاسخگوی این وضعیت باشد و این گرانی‌ها و فشارها به صلاح دولت و مردم عزیز نیست. نماینده اردبیل در مجلس ادامه داد: […]

درباره گرانی همان دعای پیامبر را در شعب ابی‌طالب می‌کنیم

مجلس درباره گرانی‌های اخیر با وزرا و مسئولان دولتی تشکیل جلسه می‌دهد. این خبر را سید کاظم موسوی نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با همشهری‌آنلاین داد و تاکید کرد: دولت باید پاسخگوی این وضعیت باشد و این گرانی‌ها و فشارها به صلاح دولت و مردم عزیز نیست. نماینده اردبیل در مجلس ادامه داد: در یک هفته‌ای که در حوزه انتخابیه بودیم واکنش مردم نسبت به این گرانی‌ها و شرایط ایجاد شده خوب نبود. متاسفانه این واکنش‌ها یکی یا دو مورد هم نبود و امیدواریم که این شرایط به سود مردم تغییر کند.

موسوی با تاکید بر اینکه فشارها بر مردم بیشتر شده است ادامه داد: جناب آقای رییس جمهور و کابینه ایشان باید دست به دست هم بدهند و گرانی‌ها را تعدیل کنند. شان مردم بالاتر از این است که گرفتار گرانی‌ها باشند، چرا باید سونامی گرانی سراغ آن‌ها بیاید؟ اگر این گرانی‌ها به دلیل حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی است که این ارز نباید حذف شود و ما اجازه حذف آن را نمی‌دهیم.

موسوی افزود: اما اگر دولت انباشته‌ای پیدا کرده است که قیمت کالاهای اساسی مثل دارو بالا نرود و معیشت مردم به تنگنا کشیده نشود بحث دیگری است که باید درباره آن توضیح دهند.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی ادامه داد: حتما با مسئولان دولتی و مربوطه پاسخ خواهیم خواست و آن‌ها باید به مجلس بیایند و بابت این گرانی‌ها پاسخگو باشند. البته هر زمان هم که از وزرا خواستیم به مجلس آمدند و پاسخگو بودند. در این شرایط باید از مباحث نظری بگذریم و به مسائل عملی بپردازیم.

موسوی تاکید کرد: موضوعی مثل کوپنی شدن نان شوک بزرگی به جامعه می‌دهد که به هیچ وجه به صلاح نیست. مردم ما نجیب هستند و با سیلی صورت خود را سرخ نگه می‌دارند اما وظیفه مسئولان چیست؟ باید گرانی‌ها را کاهش دهند یا برای نان مردم هم تنگنا ایجاد کنند؟

نماینده اردبیل در مجلس یازدهم  در ادامه با بیان حدیثی از پیامبر اکرم (ص) گفت: پیامبر اکرم (ص) در سه سال محاصره در شعب ابی‌طالب فرمود که خدایا بین ما و نان فاصله نینداز! ما هم این دعا را می‌کنیم و امیدواریم که معیشت مردم در تنگنا قرار نگیرد.


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.