Sunday, 22 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۱ - 21 شوال 1443
شناسه خبر : 17943
  پرینتخانه » قـطـار اخـبـار, حمله روسیه به اوکراین, سیاست تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۸ |
مقتدی صدر

حمله روسیه به اوکراین «توهین به بشریت» است

رهبر جریان صدر عراق در سخنانی خواستار بازنگری روسیه در تصمیم جنگ علیه اوکراین شد. مقتدی صدر در سخنانی اظهار کرد: سید الوصیین امیر المومنین علی بن ابی طالب (سلام الله علیه) می‌فرمایند:«مردم دو دسته‏‌اند؛ یا برادر دینی تو هستند و یا همنوع تو.» به همین جهت صدای نجف اشرف باید طنین انداز شده و […]

حمله روسیه به اوکراین «توهین به بشریت» است

رهبر جریان صدر عراق در سخنانی خواستار بازنگری روسیه در تصمیم جنگ علیه اوکراین شد.

مقتدی صدر در سخنانی اظهار کرد: سید الوصیین امیر المومنین علی بن ابی طالب (سلام الله علیه) می‌فرمایند:«مردم دو دسته‏‌اند؛ یا برادر دینی تو هستند و یا همنوع تو.» به همین جهت صدای نجف اشرف باید طنین انداز شده و خواستار صلح در سراسر جهان شود. جنگ و خون و خونریزی کافی است و باید سلاح را کنار بگذاریم.

وی افزود: بر خود لازم می‌دانم که در درگاه خداوند متعال دعا کنم به همه کشورهایی که در جنگ هستند مانند یمن برادر که با آن متحد هستیم منت نهد.

مقتدی صدر گفت: همنوعان ما در اوکراین از سلاح مرگبار روسیه آسیب می‌بینند و به دلیل سیاست آمریکا در آنجا دچار مصیبت شده‌اند.

صدر ادامه داد: از همین جا دست به دعا بلند می‌کنیم و از خداوند متعال می‌خواهیم که همه را از بلای جنگ حفظ کند و به آنها امنیت و آرامش عطا کند.

وی همچنین تاکید کرد: آنچه در اوکراین در حال رخ دادن است و درد و رنج مردم و غیرنظامیان، “توهین به بشریت” است.

مقتدی صدر در ادامه از نهادها و سازمان‌های بین‌المللی خواست تا برای برقراری آتش‌بس به منظور خارج کردن قربانیان و مجروحان دو طرف از اوکراین و رساندن مواد غذایی و پزشکی به آنها وارد عمل شوند.

وی همچنین گفت: از روسیه می‌خواهیم که در تصمیم جنگ بازنگری کرده و برای گفت‌وگوی جدی با همسایه‌اش اوکراین تلاش کند، چراکه گفت‌وگو یک اقدام پسندیده در تمامی ادیان به شمار می‌رود.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.