Thursday, 26 May , 2022
امروز : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱ - 25 شوال 1443
شناسه خبر : 6108
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷ |
اسرائیل در کانون اتهام

حمله به کشتی ایرانی در دریای سرخ

  برخی منابع خبری از حمله به یک کشتی ایرانی در دریای سرخ خبر می‌دهند که گفته می‌شود با استفاده از مین‌های چسبان اسرائیلی صورت گرفته است. نیویورک تایمز و العربیه با انتشار گزارش‌هایی در این خصوص ضمن اشاره به تنش‌های دریایی اخیر میان ایران و اسرائیل ادعا کردند که مین‌های مغناطیسی اسرائیل منشا انفجار […]

حمله به کشتی ایرانی در دریای سرخ
 

برخی منابع خبری از حمله به یک کشتی ایرانی در دریای سرخ خبر می‌دهند که گفته می‌شود با استفاده از مین‌های چسبان اسرائیلی صورت گرفته است.

نیویورک تایمز و العربیه با انتشار گزارش‌هایی در این خصوص ضمن اشاره به تنش‌های دریایی اخیر میان ایران و اسرائیل ادعا کردند که مین‌های مغناطیسی اسرائیل منشا انفجار در کشتی ایرانی بوده است.

نیویورک تایمز تصریح کرده که این کشتی کاربری نظامی داشته و در پی بالاگرفتن تهدیدهای اخیر اسرائیل و نیز چند حادثه دیگر دریایی که تهران و تل آویو یکدیگر را مسئول آن دانسته بودند روی داده است.

در گزارش نیویورک تایمز همچنین ضمن اشاره به اینکه “اسرائیل، ایران را بزرگترین دشمن خود می‌داند” آمده است که این حمله همزمان با از سرگیری گفتگوهای هسته‌ای در وین صورت گرفته است.

نیویورک تایمز همچنین به نقل از یک مقام آمریکایی که نامی از وی برده نشده اعلام کرده که اسرائیل ایالات متحده را پس از انجام این حمله در جریان قرار داده است.

العربیه نیز در گزارش خود نام کشتی ایرانی هدف قرار گرفته را «ساویز» عنوان کرده و یادآور شده که این «کشتی متعلق به سپاه پاسداران در سواحل اریتره با بمب معناطیسی که کماندوهای اسرائیلی به بدنه آن چسبانده بودند» منفجر شده است.

در این گزارش آمده است که انفجار صورت گرفته در کشتی سبب غرق شدن آن نشده و تنها خساراتی به بدنه آن وارد کرده است.

این در حالیست که برخی رسانه‌های اسرائیلی با انعکاس این خبر به نقل از رسانه‌های عرب زبان اعلام کرده‌اند که کشتی ساویز در جریان یک حمله موشکی در نزدیکی یمن مورد حمله واقع شده است.

آی۲۴ نیوز از جمله این رسانه‌های اسرائیلی است که کشتی ساویز را یک شناور متعلق به سپاه پاسداران معرفی کرده و مدعی شده که ماموریت این کشتی جمع‌آوری اطلاعات بوده است.

وال استریت ژورنال نیز در گزارشی با تایید حمله به کشتی ایرانی ساویز در نزدیکی آب‌های عربستان سعودی و یمن، با استناد به منابع آمریکایی اعلام کرده که این کشتی توسط سپاه پاسداران و برای مقاصد اطلاعاتی مورد استفاده قرار گرفته می‌گیرد.

در این گزارش تاکید شده که حمله روز سه‌شنبه به کشتی ساویز در حالی صورت گرفته که وال استریت ژورنال ماه گذشته نیز با انتشار خبری افشا کرده بود که چند کشتی‌ ایرانی حامل سوخت و تسلیحات به مقصد سوریه طی هجده ماه گذشته از سوی نظامیان اسرائیلی هدف حمله قرار گرفته‌اند.

به گزارش “تسنیم” کشتی ایران ساویز به منظور پشتیبانی از تکاورهای ایرانی که به ماموریت اسکورت شناورهای تجاری اعزام می‌شوند در دریای سرخ مستقر بوده است.

 

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.