Thursday, 21 October , 2021
امروز : پنج شنبه, ۲۹ مهر , ۱۴۰۰ - 15 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 4527
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۵ |
دونالد ترامپ

حزب جدید تأسیس نخواهم کرد

  دونالد ترامپ در اولین سخنرانی خود پس از ترک کاخ سفید خواستار «اتحاد جمهوریخواهان» شد. چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده که در «کنفرانس کنش سیاسی محافظه کار» (CPAC) در فلوریدا حضور یافته بود به طور تلویحی از احتمال نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ سخن گفت. او ضمن انتقاد از […]

حزب جدید تأسیس نخواهم کرد
 

دونالد ترامپ در اولین سخنرانی خود پس از ترک کاخ سفید خواستار «اتحاد جمهوریخواهان» شد.

چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده که در «کنفرانس کنش سیاسی محافظه کار» (CPAC) در فلوریدا حضور یافته بود به طور تلویحی از احتمال نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ سخن گفت. او ضمن انتقاد از جو بایدن، جانشین خود در کاخ سفید تلاش کرد تا منتقدانش در داخل حزب جمهوریخواه را به حاشیه براند.

دونالد ترامپ ضمن نام بردن از ۱۰ عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان و هفت سناتور این حزب که به دومین طرح استیضاح وی رای مثبت دادند خواستار حذف آنها از صحنه سیاسی شد.

لیز چنی، سومین مقام ارشد حزب جمهوریخواه در مجلس نمایندگان یکی از سیاستمدارانی بود که به دومین استیضاح دونالد ترامپ رای مثبت داد. او همچنین چند روز پیش خواستار عدم نقش آفرینی دونالد ترامپ در آینده سیاسی آمریکا و حزب جمهوریخواه شده بود.

رئيس جمهوری سابق آمریکا همچنین با تکرار ادعای «تقلب» در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر (۱۳ آبان) گفت که جو بایدن «فاجعه بارترین» ماه نخست زمامداری را در میان روسای جمهوری ایالات متحده تجربه کرده است.

دونالد ترامپ ضمن کم اهمیت جلوه دادن اختلاف های درونی حزب جمهوریخواه تاکید کرد که یک سوی اختلاف های کنونی «چند نفر از سیاستمداران در واشنگتن» و در طرف دیگر «بقیه در سراسر کشور» قرار دارند.

چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده پیش از این از احتمال تاسیس یک حزب جدید سخن گفته بود. وی با این حال چنین احتمالی را در جریان سخنرانی خود منتفی دانست. او گفت: «من به نبرد در کنار شما ادامه می دهم. احزاب جدید تاسیس نخواهیم کرد.»

دونالد ترامپ، ۷۴ ساله در بخشی از سخنرانی خود گفت که جمهوریخواهان در انتخابات میان دوره ای ۲۰۲۲ کنترل مجلس نمایندگان و مجلس سنا را از دموکرات ها بازپس خواهند گرفت. وی در ادامه ضمن تاکید بر پیروزی نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ گفت: «حالا او چه کسی خواهد بود؟ چه کسی؟ […] شاید تصمیم گرفتم برای سومین بار هم [دموکرات ها] را شکست بدهم.»

سخنرانی دونالد ترامپ تهدیدی علیه منتقدان خود در داخل حزب جمهوریخواه محسوب می شود. او وعده داده است که با حمایت از رقبای منتقدانش در رقابت های درون حزبی آنها را از صحنه سیاسی حذف خواهد کرد.

رئیس جمهوری پیشین آمریکا که امکان ارتباط گیری با دهها میلیون هوادار خود از طریق شبکه های اجتماعی را از دست داده است برای کسب نامزدی جمهوریخواهان در سال ۲۰۲۴ علاوه بر پیروزی حزبش در انتخابات میان دوره ای ۲۰۲۲ به حذف منتقدانش در داخل حزب در جریان رقابت های مقدماتی نیز نیاز خواهد داشت.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.