Monday, 17 January , 2022
امروز : دوشنبه, ۲۷ دی , ۱۴۰۰ - 14 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 5353
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵ |

جنجال ۲۷ میلیون دلاری در پرونده جورج فلوید

  قاضی دادگاه رسیدگی به پرونده “درک شووین”، پلیسی که باعث مرگ جورج فلوید شد، تکذیب کرد که دادگاه پنهانی به مسئولان شهر اجازه داده که ۲۷ میلیون دلار بابت مصالحه به خانواده فلوید بپردازند. وکلای چاوین استدلال می‌کنند که زمان این مصالحه یعنی در میانه انتخاب هیئت منصفه، باعث پیشداوری در رسیدگی خواهد شد. […]

جنجال ۲۷ میلیون دلاری در پرونده جورج فلوید
 

قاضی دادگاه رسیدگی به پرونده “درک شووین”، پلیسی که باعث مرگ جورج فلوید شد، تکذیب کرد که دادگاه پنهانی به مسئولان شهر اجازه داده که ۲۷ میلیون دلار بابت مصالحه به خانواده فلوید بپردازند. وکلای چاوین استدلال می‌کنند که زمان این مصالحه یعنی در میانه انتخاب هیئت منصفه، باعث پیشداوری در رسیدگی خواهد شد.

قاضی پیتر ای. کیهیل از دادگاه منطقه‌ای شهرستان هنپین روز سه‌شنبه در دادگاه گفت: «در نهایت، این کیفرخواستی فدرال است. این دادگاه در آن دخالتی نداشته است.»

او افزود: «به نظر من مسئولان شهر می‌خواهند از مسئولیت‌شان شانه خالی کنند و آن را به گردن دادگاه بیندازند که مسئولیتی در این زمینه ندارد.»

پیشتر واشنگتن پست گزارش داده بود که مسئولان شهر مینیاپولیس با قاضی منطقه‌ای شهرستان هنپین، تادریک اس. بارنت، که با مصالحه موافقت کرد مشاوره کرده‌اند. این بالاترین مبلغ مصالحه در تاریخ این شهر و یکی از بالاترین ارقام در پرونده‌های مربوط به مرگ کسی در ارتباط با پلیس است.

ولی روز سه‌شنبه، قاضی کیهیل، همکار قاضی بارنت، که ریاست محاکمه را بر عهده دارد، توصیف او از رویدادها را رد کرد.

کیهیل گفت: «یادم است که در گفتگو با قاضی بارنت، پاسخ این بود: “ما نمی‌توانیم به شما بگوییم چه کنید.” و به نظر من او ابراز نگرانی کرد که باید چنین کاری در بحبوحه انتخاب هیئت منصفه انجام شود. یعنی این دادگاه چنین مصالحه‌ای را تایید نکرده. ما در حال حاضر اختیاری در این زمینه نداریم.»

روز جمعه، شهر مینیاپولیس مصالحه رکوردشکن بیست و هفت میلیون دلاری با خانواده جورج فلوید را تایید کرد. شووین متهم به قتل جورج فلوید با گذاشتن زانو بر گردن او به مدت چند دقیقه در حال بازداشت در ماه می گذشته است.

در آن زمان جیکاب فری، شهردار مینیاپولیس و خانواده فلوید از این تصمیم استقبال کردند و استدلالشان این بود که نقطه عطفی در برخورد با خشونت پلیس است.

بن کرامپ، وکیل حقوق مدنی که نمایندگی خانواده فلوید را به عهد دارد، در باره مصالحه گفت: «برای آمریکا این کافی نیست که بگوییم جان سیاهان ارزش دارد. باید با اعمال خود نشان بدهیم که جان سیاهان ارزش دارد.»

در پی این تصمیم، ایریک نلسون، وکیل شووین، گفت که زمان مصالحه «به‌شدت باعث پیشداوری» در باره نتیجه محاکمه خواهد شد، محاکمه‌ای که هنوز در مراحل ابتدایی است.

نلسون آن زمان در دادگاه گفت: «بسیار نگرانم که خبری که روز جمعه در رابطه با مصالحه مدنی منتشر شد درست در بحبوحه انتخاب هیئت منصفه است. عالیجناب، من حیرت کرده‌ام.»

نلسون درخواست کرد که محاکمه تا اواخر مارس به تعویق بیافتد، و پیشنهاد تغییر محل محاکمه به شهری دیگر را هم مطرح کرد. قاضی کیهیل گفت که روز چهارشنبه احتمالا درباره تعویق دادرسی حکم خواهد داد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.