Tuesday, 24 May , 2022
امروز : سه شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۱ - 23 شوال 1443
شناسه خبر : 18156
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, جامعه تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۱ |

جزییات تازه از سرقت سنگ قبرها

معاون فنی و عمرانی سازمان بهشت زهرا (س) گفت: دزدان سنگ قبرهای بهشت زهرا با کمک سنگ فروشان و نیروی انتظامی پیدا شدند. علی توکلی نژاد با بیان این مطلب افزود: دزدی سنگ قبور در بهشت زهرا بیشتر در قبور چند طبقه بود و  به عنوان مثال قبلا در یک طبقه متوفی  دفن و سنگ […]

جزییات تازه از سرقت سنگ قبرها

معاون فنی و عمرانی سازمان بهشت زهرا (س) گفت: دزدان سنگ قبرهای بهشت زهرا با کمک سنگ فروشان و نیروی انتظامی پیدا شدند.

علی توکلی نژاد با بیان این مطلب افزود: دزدی سنگ قبور در بهشت زهرا بیشتر در قبور چند طبقه بود و  به عنوان مثال قبلا در یک طبقه متوفی  دفن و سنگ مزار نصب شده است، بعد از مدتی که خانواده‌ها می‌خواهند از طبقه بالایی استفاده کنند بایدسنگ برداشته شود. بسیای از سنگ‌فروشان در این فاصله می‌آیند و سنگ را  بدون هماهنگی با خانواده متوفی می‌برند  تا آن را زیرنویس کنند بعد به یکباره خانواده متوفی متوجه می‌شوند که سنگ نیست و اعلام سرقت می‌کنند.

توکلی نژاد با بیان اینکه با توجه به بالا رفتن قیمت سنگ مزار این اتفاقات رخ می‌داد، توضیح داد: ما در حال حاضر سنگ زیر پنج میلیون تومان نداریم و در برخی از مزار سنگ‌های گران قیمت (۱۴۰ تا ۱۵۰ میلیون) وجود دارد که حالا با کمک سنگ فروشان منطقه برخی از سارقان دستگیر شدند .

همچنین پلیس درباره دستگیری سارقان سنگ قبرهای بهشت زهرا توضیح داده است که مأموران تیم عملیاتی کلانتری کهریزک در حال گشت زنی در محدوده بهشت زهرا به یک دستگاه خودروی وانت پیکان با دو سرنشین مشکوک شدند. آنها در حال حمل تعدادی سنگ قبر قدیمی بودند و همین موضوع شک مأموران نسبت به آنها را بیشتر کرد.

وقتی مأموران درباره سنگ‌ قبرها از دو سرنشین وانت توضیح خواستند آنها جواب‌های قانع‌کننده‌ای نداشتند و معلوم بود موضوعی را از مأموران پنهان می‌کنند. این در حالی بود که به‌ نظر می‌رسید سنگ ‌قبرها مرغوب و گرانقیمت است و به‌تازگی از روی قبر جدا شده است. در این شرایط بود که دو متهم بازداشت و همراه با چهار سنگ قبر کشف‌شده به کلانتری منتقل شدند.

متهمان در کلانتری تحت بازجویی قرار گرفتند اعتراف کردند که با همدستی شخص دیگری سنگ ‌قبرها را از بهشت ‌زهرا دزدیده‌اند. یکی از آنها گفت که ما در قطعه‌های خلوت و کم‌تردد بهشت‌زهرا پرسه می‌زدیم و سنگ ‌قبرهای گران‌قیمت را انتخاب می‌کردیم. سپس در فرصتی مناسب که هیچکس آنجا نبود برمی‌گشتیم و سنگ را از روی قبر جدا می‌کردیم و در ادامه با وانت سنگ قبرها را از بهشت ‌زهرا بیرون می‌بردیم.یکی از ما قبلا در کار سنگ بود و به این کار آشنایی داشت.

او در ادامه روی سنگ را با دستگاه صاف می‌کرد و مثل یک سنگ نو با خیال راحت آن را می‌فروختیم.

به گفته سرهنگ دوستعلی جلیلیان، فرمانده انتظامی ویژه شهرری سه متهم در جریان تحقیقات به سرقت ۱۰سنگ ‌قبر از بهشت ‌زهرا اعتراف کردند و تحقیقات برای کشف سایر جرائم احتمالی آنها ادامه دارد.


برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.