Thursday, 20 January , 2022
امروز : پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰ - 17 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 3567
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵ |

جزئیات نامه نمایندگان مناطق کُردنشین به رهبری

  نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی از نامه ‌نمایندگان مناطق کردنشین به رهبر انقلاب در اعتراض به اهانت به قوم کرد در یکی از برنامه‌های تلویزیون خبر داد. سارا فلاحی در واکنش به توهین به قوم کرد در یکی از برنامه های تلویزیون گفت: گفتمان انقلاب اسلامی گفتمانی موسع و مترقی است که نه […]

جزئیات نامه نمایندگان مناطق کُردنشین به رهبری
 

نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی از نامه ‌نمایندگان مناطق کردنشین به رهبر انقلاب در اعتراض به اهانت به قوم کرد در یکی از برنامه‌های تلویزیون خبر داد.

سارا فلاحی در واکنش به توهین به قوم کرد در یکی از برنامه های تلویزیون گفت: گفتمان انقلاب اسلامی گفتمانی موسع و مترقی است که نه تنها توان ایجاد وحدت میان همه اقوام ایرانی را دارد بلکه توان گرد هم آوردن ملت های مظلوم جهان را دارد.

وی افزود: مطابق قانون اساسی قانونگذار ماهیت و جوهر جهت گیری نظام را بر مبنای رعایت حقوق همه اقوام تنظیم کرده، همچنین نظرات امامین جامعه بر حفظ وحدت و یکپارچگی ملی است و دشمن نمی تواند این ساختار را با چالش مواجه سازد. در داخل هم باید همه عوامل و سیاستگذاران نهادها مخصوصا نهادهای دارای نقش تریبون و ویترین نظام از جمله صدا و سیما دقت زیادی در برنامه سازی و اجرا در مورد اقوام داشته باشند چون عدم دقت هم وحدت زدا بوده و هم باعث سواستفاده دشمن می شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد: در مورد بازنشر یک صحبت تقطیع شده از یک برنامه تلویزیونی که شائبه توهین به لباس قوم کرد را ایجاد می کرد ذکر این موضوع ضروری است که ویدئوی کامل، سوابق مجری و هویت کردی مادر ایشان نشان می دهد که او فرد موجهی است و هدفش توهین نبوده و صرفا در به کار گیری کلمات دقت نکرده؛ با این حال احساسات قوم کرد جریحه دار شده بود. با توجه به این که به کرات و از گذشته هم چنین اتفاقاتی در مورد اقوام گوناگون از جمله قوم شجاع کرد اتفاق افتاده بود نمایندگان کرد این اتفاقات را بر خلاف منویات حضرت آقا تشخیص دادند و برای ایشان به عنوان یک ملجأ و پناهگاه نامه نوشتند که حضرت آقا در این راستا ورود مبارکی داشته باشند چون نگاه آقا راهبردی است و همیشه بحران های اصلی کشور را مدیریت می کنند. نمایندگان کرد در شرایط کنونی ملجأ و محل دادخواهی جز آقا تشخیص ندادند چون می دانند یک تذکر آقا از هزار تا فعل و انفعال دیگر بسیار موثرتر است.

فلاحی در عین حال گفت: در این بین دشمن و ضد انقلاب و گروهک های ضد انقلاب می خواهند داستان را به شکل دیگری جلوه دهند چون کار معاندین نظام دروغ پردازی است اما بدانند همه اقوام سرباز نظام و رهبری هستند و کردها یک قوم اصیل ایرانی هستند که بر سر حفظ ایران زمین و تمامیت ارضی کشور جان خود را قربانی می کنند و در این راه تحت رهبری حکیمانه حضرت آقا حرکت می کنند. اتفاقا نامه نمایندگان کرد به حضرت آقا نشانه اعتماد این نمایندگان به نگاه حکیمانه حضرت آقاست و مطمئن هستیم در این مسیر حضرت آقا ورود حکیمانه ای خواهد داشت همچنان که تا کنون با نگاه راهبردی و نصایح پدرانه خود وحدت ملی و اسلامی را حفظ کرده اند و اجازه سوء استفاده به دشمن را نداده اند.

روز گذشته علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی رئیس سازمان صداوسیما به موضوع اهانت به قوم کرد در یکی از برنامه های تلویزیون شد. او امروز نیز این توضیح را داد که‌ از صدا و سیما با بنده تماس گرفتند و اظهار کردند که کلیپ شبکه ۲ سیما برای دو سال پیش بوده و صدا و سیما نیز آن را قبول ندارد. بین اقوام در ایران هیچ فرقی نیست. کردها افتخار ایران و اسلام هستند.

نیکزاد ادامه داد: این مطلب درست نیست که بگوییم فقط به یکی از اقوام ظلم شده است. با این حال مجلس به احترام نمایندگان کرد به صدا و سیما عکس العمل نشان داد و صدا و سیما نیز به ما گزارش داد که این کلیپ مربوط به دو سال پیش بوده و محتوای آن مورد قبول صدا و سیما نیست. ما برای همه با هم برادر و برابر هستیم.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.