Thursday, 20 January , 2022
امروز : پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰ - 17 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 3647
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰:۳۷ |

جزئیات ماجرای سیلی نماینده مجلس به یک سرباز

  پس از انتشار ویدئویی که در آن گفته شده بود، یک نماینده مجلس ایران به صورت مامور وظیفه راهور سیلی زده است، مهدی حاجیان، سخنگوی ناجا از دستور ویژه فرمانده نیروی انتظامی برای پیگیری این پرونده خبر داد. همزمان رئیس مجلس ایران نیز دستور مشابهی را صادر کرد. سخنگوی ناجا گفت: «سردار حسین اشتری […]

جزئیات ماجرای سیلی نماینده مجلس به یک سرباز
 

پس از انتشار ویدئویی که در آن گفته شده بود، یک نماینده مجلس ایران به صورت مامور وظیفه راهور سیلی زده است، مهدی حاجیان، سخنگوی ناجا از دستور ویژه فرمانده نیروی انتظامی برای پیگیری این پرونده خبر داد. همزمان رئیس مجلس ایران نیز دستور مشابهی را صادر کرد.

سخنگوی ناجا گفت: «سردار حسین اشتری بلافاصله دستور ویژه‌ای برای حمایت از حقوق سرباز وظیفه راهور و پیگیری موضوع از طریق معاونت حقوقی و بازرسی ناجا صادر کرد.»

وی تاکید کرد: «در صورت احراز تقصیر نماینده مجلس، ناجا از حق کارکنان خود به جدیت دفاع خواهد کرد.»

دو ویدئو از صبح امروز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که خودرویی را در خط ویژه اتوبوس نشان می‌دهد که گفته می‌شود متعلق به یک نماینده مجلس است. گویا مامور راهور این خودرو را به دلیل ورود به خط ویژه متوقف کرد و پشت سر این خودرو ترافیک سنگینی ایجاد شد.

در این ویدئو سرباز وظیفه خود را امید اکبری معرفی و محل وقوع حادثه را دروازه دولت اعلام می‌کند. وی تاکید کرد که راننده خودرو پیاده شد و به او توهین کرد. وی تصریح کرد که خودرو مجوز تردد در خط ویژه را نداشته است. این سرباز وظیفه در ادامه گفت که پس از آن، نماینده مجلس از خودرو پیاده شد و به صورت وی سیلی زده است. افراد حاضر در صحنه صحبت‌های این سرباز راهور را تایید می‌کنند.

بر اساس اعلام برخی از رسانه ها، این نماینده مجلس، علی اصغر عنابستانی نماینده سبزوار است.

دشتی اردکانی، عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان اعلام کرد که با این نماینده مجلس پس از جنجالی شدن ماجرا صحبت کرده است و او سرباز راهور را به دروغگویی متهم کرده و گفته که سرباز به او توهین کرده است.

این نماینده مجلس مدعی شده که اصلا از خودروی خود پیاده نشده است.

محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس نیز در واکنش به این موضوع در توییتی نوشت: «در برابر قانون همه مساوی هستند. مجلس به کسانی که به وظیفه قانونی خود عمل می‌کنند افتخار می‌کند و اولین مدافع حقوق آن‌ها است.»

وی تاکید کرد که به محض شنیدن نخستین گزارش‌ها، دستور بررسی دقیق ماجرا را صادر کرده است. وی افزود در صورت احراز تخلف «بدون مسامحه برخورد قانونی انجام می‌شود.»


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.