Saturday, 19 June , 2021
امروز : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰ - 10 ذو القعدة 1442
شناسه خبر : 8108
  پرینتخانه » فرهنگ و هنر, اخبار روز تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۹ |

جایزه کالسکه طلایی کن برای فردریک وایزمن

  بخش دوهفته کارگردانان جشنواره فیلم کن اعلام کرد با اعطای جایزه کالسکه طلایی از فردریک وایزمن، مستندساز آمریکایی تقدیر خواهد کرد. پنجاه و سومین دوره بخش دو هفته کارگردانان که سالانه از سوی انجمن کارگردانان فرانسه و به موازات جشنواره فیلم کن برگزار می‌شود، امسال جایزه کالسکه طلایی خود را در روز افتتاحیه به […]

جایزه کالسکه طلایی کن برای فردریک وایزمن
 

بخش دوهفته کارگردانان جشنواره فیلم کن اعلام کرد با اعطای جایزه کالسکه طلایی از فردریک وایزمن، مستندساز آمریکایی تقدیر خواهد کرد.

پنجاه و سومین دوره بخش دو هفته کارگردانان که سالانه از سوی انجمن کارگردانان فرانسه و به موازات جشنواره فیلم کن برگزار می‌شود، امسال جایزه کالسکه طلایی خود را در روز افتتاحیه به «فردریک وایزمن» مستندساز آمریکایی ساکن فرانسه اعطا خواهد کرد.  

 پنجاه و سومین دوره بخش دو هفته کارگردانان کن از تاریخ ۷ تا ۱۷ جولای (۱۶ تا ۲۶ تیر) برگزار می‌شود. انجمن کارگردانان فرانسه در بیانیه ای «فردریک وایزمن»  را به سبب مجموعه آثار ارزشمند که اثری غیرقابل انکار در تاریخ سینما از خود بر جای گذاشته مورد تمجید قرار داد.  

جایزه کالسکه طلایی بخش دو هفته کارگردانان کن از سال ۲۰۰۲ و برای تقدیر از فیلمسازان در عرصه بین المللی اعطا می‌شود که آثارشان دارای کیفیت نوآورانه وجسارت در کارگردانی و تولید است.  

از برندگان پیشین این جایزه سینمایی می توان به «مارتین اسکورسیزی»، «آلن رنه»، «ورنر هرتسوک»، «جین کمپیون» و «نائومی کاواسه» اشاره کرد. در دوره قبلی بخش دو هفته کارگردانان در سال ۲۰۱۹، «جان کارپنتر» موفق به کسب این جایزه شد.  

 پیش از این فیلم «باشگاه بوکس» (۲۰۱۰) و فیلم سه ساعته «گالری ملی» (۲۰۱۴) از ساخته «وایزمن» در بخش دو هفته کارگردانان کن به نمایش گذاشته شده اند. فیلم «آخرین نامه» ساخته او نیز در سال ۲۰۰۲ در بخش غیررقابتی کن رونمایی شد و مستند «بیمارستان» محصول ۱۹۷۰ نیز در سال ۲۰۱۶ در قالب بخش کلاسیک کن به روی پرده رفت.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.