Saturday, 23 October , 2021
امروز : شنبه, ۱ آبان , ۱۴۰۰ - 17 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 6898
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۴:۲۳ |

تکذیب تصویب افزایش ۲۵ درصدی سقف مجاز اجاره‌بها

  معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: هنوز هیچ نرخی برای افزایش اجاره‌بها تصویب نشده‌ است. محمود محمودزاده درباره افزایش سقف ۲۵ درصدی بهای اجاره که از سوی رییس اتحادیه مشاوران املاک اعلام شده‌است، اظهار داشت: هنوز هیچ نرخ مجازی برای افزایش اجاره‌بها مصوب نشده‌است و نمی‌دانیم مبنای محسابه ۲۵ درصد اعلام شده چیست. وی […]

تکذیب تصویب افزایش ۲۵ درصدی سقف مجاز اجاره‌بها
 

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: هنوز هیچ نرخی برای افزایش اجاره‌بها تصویب نشده‌ است.

محمود محمودزاده درباره افزایش سقف ۲۵ درصدی بهای اجاره که از سوی رییس اتحادیه مشاوران املاک اعلام شده‌است، اظهار داشت: هنوز هیچ نرخ مجازی برای افزایش اجاره‌بها مصوب نشده‌است و نمی‌دانیم مبنای محسابه ۲۵ درصد اعلام شده چیست.

وی با بیان اینکه چه موضوعاتی برای تعیین نرخ اجاره‌بها مد نظر قرار می‌گیرد، ادامه داد: برای تعیین سقف نرخ اجار‌ه‌بها موضوعات متعددی در نظر گرفته می‌شود. مجموعه مطالعاتی است که توسط کارشناسان این حوزه انجام و منجر به پیشنهاد یک نرخ می‌شود و این پیشنهادات در جلسات کارشناسی با حضور مسئولان دستگاه‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: موضوعاتی مانند بهای ملک، نرخ تورم، توان پرداخت و درآمد خانوار،  مقتضیات مربوط به مسائل بهداشتی و شرایط کرونا و… مجموع این مسائل نرخ مجاز سقف اجاره‌بها را تعیین می‌کند.

محمودزاده با اشاره به بررسی وام کمک ودیعه مسکن در فصل جابه جایی مستاجران گفت: بررسی وام کمک ودیعه مسکن با نرخ و شرایط جدید  در جریان است و به زودی نتیجه اعلام می‌شود. درباره وام ودیعه اعدادی اعلام شده اما در حد پیشنهادات است و هنوز عددی به تصویب نرسیده‌ است.

وی گفت: سال گذشته بیش از ۳۳۰ هزار نفر برای دریافت وام کمک ودیعه به بانک‌ها معرفی شدند که از این بین بیش از ۲۲۰ هزار نفر موفق به دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن شدند.


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.