Tuesday, 24 May , 2022
امروز : سه شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۱ - 23 شوال 1443
شناسه خبر : 16775
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷ |

تویوتا پرفروش‌ترین خودروساز سال ۲۰۲۱

شرکت تویوتا موتور ژاپن اعلام کرد فروش خودروهایش در سال گذشته ۱۰.۱ درصد افزایش یافته و برای دومین سال متوالی به بزرگ‌ترین خودروساز جهان تبدیل شده است. بدین ترتیب این شرکت ژاپنی همچنان  از نزدیکترین رقیب خود یعنی فولکس واگن آلمان پیش‌تر است. این خودروساز اعلام کرد، فروش ۱۰.۵ میلیون دستگاه خودرو در سال ۲۰۲۱، […]

تویوتا پرفروش‌ترین خودروساز سال ۲۰۲۱

شرکت تویوتا موتور ژاپن اعلام کرد فروش خودروهایش در سال گذشته ۱۰.۱ درصد افزایش یافته و برای دومین سال متوالی به بزرگ‌ترین خودروساز جهان تبدیل شده است.

بدین ترتیب این شرکت ژاپنی همچنان  از نزدیکترین رقیب خود یعنی فولکس واگن آلمان پیش‌تر است.

این خودروساز اعلام کرد، فروش ۱۰.۵ میلیون دستگاه خودرو در سال ۲۰۲۱، از جمله خودروهای وابسته به دایهاتسو موتورز و هینو موتورز بوده است.

فولکس واگن با ۸.۹ میلیون دستگاه تحویل در مدت مشابه، ۵ درصد کمتر از سال ۲۰۲۰ و پایین‌ترین رقم فروش در ۱۰ سال گذشته را داشته است.

خودروسازان مجبور شده‌اند تولید خود را کاهش دهند، زیرا کمبود نیمه‌هادی‌ها در طول همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ و شیوع ویروس کرونا، زنجیره تامین را مختل کرد و رقابت برای قطعه‌های کلیدی را در میان سازندگان دستگاه های الکترونیکی مصرفی افزایش داد.

با این حال، این شرکت ژاپنی بهتر از سایر خودروسازان از همه‌گیری عبور کرده، زیرا بازار داخلی آن، ژاپن و بخش‌هایی از آسیا، کمتر از اروپا تحت تأثیر قرار گرفته است.

تویوتا که درآمدهای سه ماهه سوم خود را در ۹ فوریه منتشر می‌کند، گفته است که به دلیل اختلالات مرتبط با کویید-۱۹ احتمالا از هدف تولید ۹ میلیون دستگاه در سال تجاری که در ۳۱ مارس به پایان می‌رسد، کمتر خواهد بود.


برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.