Friday, 12 August , 2022
امروز : جمعه, ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱ - 15 محرم 1444
شناسه خبر : 21186
  پرینتخانه » اخبار بالا, فرهنگ و هنر تاریخ انتشار : ۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۰ |

«توماس عزیز»؛ برنده بزرگ جوایز سالانه سینمای آلمان

فیلم «توماس عزیز» به کارگردانی «آندرس کلینرت» با کسب ۹ جایزه، برنده بزرگ جوایز سالانه سینمای آلمان نام گرفت. مراسم جوایز سینمای آلمان (جوایز لولا) برگزار شد و در نهایت فیلم «توماس عزیز» به کارگردانی «آندرس کلینرت» موفق به کسب اغلب جوایز اصلی از جمله بهترین فیلم و کارگردانی شد. این فیلم بیوگرافی و سیاه […]

«توماس عزیز»؛ برنده بزرگ جوایز سالانه سینمای آلمان

فیلم «توماس عزیز» به کارگردانی «آندرس کلینرت» با کسب ۹ جایزه، برنده بزرگ جوایز سالانه سینمای آلمان نام گرفت.

مراسم جوایز سینمای آلمان (جوایز لولا) برگزار شد و در نهایت فیلم «توماس عزیز» به کارگردانی «آندرس کلینرت» موفق به کسب اغلب جوایز اصلی از جمله بهترین فیلم و کارگردانی شد.

این فیلم بیوگرافی و سیاه و سفید، روایتی است از زندگی «توماس براش» نویسنده و فیلمساز اهل آلمان شرقی که «آلبرشت شوش» نقش وی را ایفا کرده و برای این فیلم جایزه بهترین بازیگر مرد این رویداد سینمایی را دریافت کرد.

«جلا هاس» نیز برای بازی در این فیلم برنده بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد و جایزه بهترین فیلمنامه هم به «توماس وندریچ» برای این فیلم سینمایی رسید.

«توماس عزیز» که سال گذشته جایزه بهترین فیلم جشنواره تالین را نیز به خود اختصاص داده بود، در مجموع ۹ جایزه از جوایز آکادمی فیلم آلمان معروف به اسکار سینمای آلمان شامل بهترین تدوین، طراحی صحنه و فیلمبرداری را نیز به خود اختصاص داد.

«رابی کورناز علیه جورج دابلیو. بوش» ساخته «آندرس درسن» و «آزادی بزرگ» به کاردانی «سباستین میسه» نیز به ترتیب جایزه لولای نقره‌ای و برنز بهترین فیلم را از آن خود کردند.

در سایر بخش‌ها نیز «ملتن کاپتان» در اولین نقش‌آفرینی مهم خود در فیلم ساخته «آندرس درسن» بهترین بازیگر زن این رویداد شد.

«آنسوی رودخانه» به کارگردانی «آنتونیا کیلین» نیز برنده بهترین مستند جوایز فیلم آلمان شد. این مستند درباره دختری ۱۹ ساله و سوری است که برای فرار از یک ازدواج اجباری از رود فرات عبور می‌کند و با پیوستن به نیروهای نظامی تلاش می‌کند، شهرش را از اسارات نیروهای داعش نجات دهد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.