Saturday, 25 June , 2022
امروز : شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱ - 26 ذو القعدة 1443
شناسه خبر : 13725
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, سیاست تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۲ |

توافق اولیه سبزها، لیبرالها و سوسیال دموکراتها برای تشکیل دولت جدید در آلمان

  حزب سوسیال دموکرات آلمان که در انتخابات پارلمانی این کشور پیروز شد اعلام کرد که با دو حزب سبزها و لیبرال‌ها بر سر تشکیل دولت جدید توافق کرده اند. اولاف شولتس، رهبر حزب سوسیال دموکرات آلمان که به احتمال زیاد صدراعظم آینده این کشور خواهد شد ضمن استقبال از این توافق، تصریح کرد که […]

توافق اولیه سبزها، لیبرالها و سوسیال دموکراتها برای تشکیل دولت جدید در آلمان
 

حزب سوسیال دموکرات آلمان که در انتخابات پارلمانی این کشور پیروز شد اعلام کرد که با دو حزب سبزها و لیبرال‌ها بر سر تشکیل دولت جدید توافق کرده اند.

اولاف شولتس، رهبر حزب سوسیال دموکرات آلمان که به احتمال زیاد صدراعظم آینده این کشور خواهد شد ضمن استقبال از این توافق، تصریح کرد که بر پایه این سند امکان تشکیل دولت فراهم شده است.

اولاف شولتس طی نشست مطبوعاتی با رهبران دو حزب سبز و لیبرال دموکرات گفت: «ما موفق شدیم بر سر یک سند توافق کنیم. این یک نتیجه بسیار خوب است، به وضوح نشان می دهد که می توان در آلمان یک دولت تشکیل داد.»

این سه جریان سیاسی از اوایل اکتبر مذاکرات خود را برای تشکیل یک ائتلاف بی سابقه، بدون حضور دمکرات مسیحی ها آغاز کرده اند.

طبق سند توافق شده این سه حزب با تعمیق مذاکرات خود و بررسی مورد به مورد نکات اشتراک و افتراق، جزئیات ائتلاف آتی را مشخص و زمینه رسمی شدن ائتلاف را فراهم می کنند.

تشکیل دولت جدید آلمان و تعیین صدراعظم جدید این کشور پس از رفتن آنگلا مرکل که نزدیک به شانزده سال قدرت را در دست داشته نه تنها از سوی مجامع داخلی آلمان بلکه از سوی نهادهای اروپایی و بین المللی هم رصد می شود.

 


 

برچسب ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.