Friday, 24 June , 2022
امروز : جمعه, ۳ تیر , ۱۴۰۱ - 25 ذو القعدة 1443
شناسه خبر : 17777
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, حمله روسیه به اوکراین, سیاست تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۰ |

تماس تلفنی پاپ فرانسیس با رئیس جمهور اوکراین

رهبر کاتولیک‌های جهان به رئیس جمهوری اوکراین زنگ زد و “عمیق‌ترین درد” خود را برای آسیب‌های پیش آمده در این کشور ابراز داشت. سفارت اوکراین در واتیکان در توئیتی تماس تلفنی پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان را با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین اعلام کرد و یکی از مقام‌های سفارتخانه گفت که این تماس تلفنی […]

تماس تلفنی پاپ فرانسیس با رئیس جمهور اوکراین

رهبر کاتولیک‌های جهان به رئیس جمهوری اوکراین زنگ زد و “عمیق‌ترین درد” خود را برای آسیب‌های پیش آمده در این کشور ابراز داشت.

سفارت اوکراین در واتیکان در توئیتی تماس تلفنی پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان را با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین اعلام کرد و یکی از مقام‌های سفارتخانه گفت که این تماس تلفنی در ساعت ۱۶ به وقت محلی صورت گرفت اما از ذکر جزئیات آن اجتناب کرد.

سفارت اوکراین در واتیکان همچنین در توئیتش نوشت: پدر مقدس درد و رنج عمیق خود را بابت رویدادهای ناگوار اتفاق افتاده در اوکراین ابراز داشت.

واتیکان نیز این تماس تلفنی را تایید کرد و رئیس جمهوری اوکراین نیز در توئیتی از پاپ بابت دعا برای صلح در اوکراین و آتش بس تشکر کرد و در ادامه نوشت: مردم اوکراین حمایت معنوی پاپ را احساس می‌کنند.

این تماس تلفنی یک روز پس از آن انجام شد که رهبر کاتولیک‌های جهان در دیداری سر زده از سفارت روسیه در واتیکان نگرانی خود را بابت حمله روسیه به اوکراین به سفیر روسیه ابراز داشت؛ این دیدار سر زده برخلاف پروتکل‌های مرسوم دیپلماتیک در واتیکان بود.

سفیر روسیه گزارش رسانه‌های آرژانتینی مبنی بر پیشنهاد پاپ ۸۵ ساله برای میانجیگری واتیکان در درگیری بین روسیه و اوکراین را تکذیب کرد.

روز جمعه نیز پاپ به ” سویاتوسلاو شوچوک”، اسقف کلیسای کاتولیک یونانی اوکراین که قول داده کی‌یف را ترک نکند و کلیسایش پناهگاهی برای مردم در مقابل بمباران روسیه باشد، زنگ زد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.