Friday, 21 January , 2022
امروز : جمعه, ۱ بهمن , ۱۴۰۰ - 18 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 3411
  پرینتخانه » جامعه, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲ |

تعداد قربانیان کرونا در جهان از ۲۰۰۰۰۰۰ نفر گذشت

  شمار قربانیان ویروس مرگبار کرونا در سراسر جهان در روز جمعه ۲۶ دی (۱۵ ژانویه) از مرز ۲ میلیون نفر گذشت. این ویروس که اکنون کشورها با تولید واکسن‌های مختلف درصدد پیشگیری و مهار آن هستند تاکنون نزدیک به ۹۴ میلیون نفر را در گوشه و کنار دنیا آلوده کرده است. از این شمار […]

تعداد قربانیان کرونا در جهان از ۲۰۰۰۰۰۰ نفر گذشت
 

شمار قربانیان ویروس مرگبار کرونا در سراسر جهان در روز جمعه ۲۶ دی (۱۵ ژانویه) از مرز ۲ میلیون نفر گذشت.

این ویروس که اکنون کشورها با تولید واکسن‌های مختلف درصدد پیشگیری و مهار آن هستند تاکنون نزدیک به ۹۴ میلیون نفر را در گوشه و کنار دنیا آلوده کرده است.

از این شمار بیش از ۶۷ میلیون نفر از چنگال بیماری کووید-۱۹ که ویروس کرونا ایجاد می‌کند رهایی یافته‌اند.

ده کشوری که در حال حاضر بیشترین شمار مبتلایان به ویروس کرونا را دارند به ترتیبب عبارتند از: آمریکا، هند، برزیل، روسیه، بریتانیا، فرانسه، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا و آلمان.

ایران هم اکنون با بیش از ۱ میلیون و ۳۱۸ هزار مبتلا، پانزدهمین کشور جهان به لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کروناست و تا به امروز جان بیش از ۵۶ هزار و ۵۰۰ نفر را در این کشور گرفته است. بیش از ۱ میلیون و ۱۰۷ هزار نفر نیز در ایران از این بیماری نجات یافته‌اند.

ویروس کرونا که اولین مورد انتقال آن به انسان در دسامبر ۲۰۱۹ میلادی و در شهر ووهان چین گزارش شد و بسرعت در چهار گوشه جهان شیوع پیدا کرد این روزها و در حالی که امیدها برای مهار آن با واکسن قوت گرفته بود با گونه‌های جهش یافته و جدید، اضطراب می آفریند و به نگرانی‌ها از احتمال بدتر شدن بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ دامن می‌زند.


برچسب ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.