Thursday, 24 June , 2021
امروز : پنج شنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ - 15 ذو القعدة 1442
شناسه خبر : 7813
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۸ |

تصویب لایحه رسیدگی به جرایم ضد آسیایی‌تبارها در امریکا

  مجلس نمایندگان آمریکا لایحه تایید شده در سنا برای رسیدگی به جرایم انزجاری ضد آسیایی‌تبارها را در آمریکا و در بحبوحه پاندمی کرونا تصویب کرد. مجلس نمایندگان آمریکا قانون جرایم انزجاری کووید-۱۹ را با ۳۶۴ رای موافق و ۶۲ رای مخالف تصویب کرد و اکنون این لایحه برای تبدیل شدن به قانون باید به […]

تصویب لایحه رسیدگی به جرایم ضد آسیایی‌تبارها در امریکا
 

مجلس نمایندگان آمریکا لایحه تایید شده در سنا برای رسیدگی به جرایم انزجاری ضد آسیایی‌تبارها را در آمریکا و در بحبوحه پاندمی کرونا تصویب کرد.

مجلس نمایندگان آمریکا قانون جرایم انزجاری کووید-۱۹ را با ۳۶۴ رای موافق و ۶۲ رای مخالف تصویب کرد و اکنون این لایحه برای تبدیل شدن به قانون باید به امضای جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برسد.

سنای آمریکا در آوریل این لایحه را با ۹۴ رای موافق در برابر یک رای مخالف تایید کرده بود.

این قانون وزارت دادگستری آمریکا را ملزم می‌کند تا بررسی جرایم انزجاری را در کشور تسهیل کند. این لایحه همچنین به ایالات سراسر آمریکا امتیازاتی می‌دهد تا خط اضطراری برای گزارش چنین جرایمی را ایجاد کرده و اقدامات را برای جمع آوری اطلاعات بیشتر درباره چنین جرایمی تقویت کنند.

همچنین، این لایحه افرادی که چنین جرایمی مرتکب شده‌اند را ملزم می‌کند تا در کلاس‌های آموزشی یا خدمات عمومی برای شهروندان شرکت کنند.

این اقدام کنگره آمریکا در حالی صورت گرفته که تیراندازی اخیر در آتلانتا، جورجیا باعث شد تا هشت تن از جمله شش زن آسیایی‌تبار کشته شوند.

اوایل مه سال جاری میلادی نیز دو زن آسیایی سالخورده در حالیکه منتظر اتوبوس در سانفرانسیسکو بودند مورد حمله با چاقو قرار گرفتند. در مارس نیز یک زن آسیایی سالخورده ازسوی یک مرد در میدان تایمز نیویورک‌سیتی به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

گزارش‌های مربوط به جرایم انزجاری علیه آسیایی‌تبارهای آمریکا در جریان پاندمی کرونا بیشتر هم شده است.

 

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.