Saturday, 25 June , 2022
امروز : شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱ - 26 ذو القعدة 1443
شناسه خبر : 13565
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۹:۱۵ |

تصمیم طالبان برای اخراج «افراد نامطلوب»

طالبان تصمیم گرفته که “افراد نامطلوب” اخراج شده و به آنها اجازه فعالیت داده نشوند. به گفته طالبان “تصمیم گرفته شد که افراد نامطلوب از صفوف امارت اسلامی خارج شوند و به آنها اجازه فعالیت داده نشود.” این تصمیم کابینه طالبان یک روز پس از اولین گفتگوهای به گفته مقامات آمریکایی ”صادقانه و حرفه‌ای” در […]

تصمیم طالبان برای اخراج «افراد نامطلوب»

طالبان تصمیم گرفته که “افراد نامطلوب” اخراج شده و به آنها اجازه فعالیت داده نشوند.

به گفته طالبان “تصمیم گرفته شد که افراد نامطلوب از صفوف امارت اسلامی خارج شوند و به آنها اجازه فعالیت داده نشود.”

این تصمیم کابینه طالبان یک روز پس از اولین گفتگوهای به گفته مقامات آمریکایی ”صادقانه و حرفه‌ای” در دوحه میان مقام‌های ارشد طالبان و آمریکا اعلام شد. گزارش شده است که طالبان درخواست به‌رسمیت شناخته شدن و همچنین کمک‌های اقتصادی را مطرح کرده است.

جامعه جهانی در مورد افراد و جناح‌های تندرو که مقام‌های مهمی در کابینه طالبان بدست آورده اند، اظهار نگرانی می‌کنند. بیش از یک ماه از اعلام کابینه طالبان به ریاست محمدحسن آخوند، به عنوان سرپرست نخست وزیری گذشته است و تاکنون هیچ کشوری دولت طالبان را به رسمیت نشناخته است.

در اعلامیه‌ای که ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان نشر کرد، آمده که “شورای وزیران امارت اسلامی صبح امروز از ساعت ۸ صبح تا ۲ بعد از ظهر در کاخ ریاست جمهوری تشکیل جلسه داد و مسائل مختلف سراسر کشور را مورد بحث و بررسی قرار داد.”

یکی از سخنگویان طالبان به بی‌بی‌سی گفته که منظور از افراد نامطلوب کسانی است که “پیشینه نامعلوم” دارند یا عملکردشان “مشکوک” است، و شیوه کارشان در مغایرت با طالبان است و فرمانبردار اوامر صادره نیستند.

او افزود که آنهایی که با واسطه دیگران در صفوف ما وارد شده اند. به گفته او این افراد “از تمام بدنه امارت اسلامی”، “تصفیه” صورت می‌گیرد، و این روند شروع شده است.

اما، او در پاسخ به سوالی در مورد اختلافات درونی در میان جناح‌های طالبان تاکید کرد که اختلافی در میان اعضای طالبان “نیست”، و آنها “متحدترین گروه در دنیا” هستند.

در این جلسه همچنین تاکید شده که “باید به امنیت وزارت‌ها و تأسیسات دولتی توجه جدی شود و تسهیلات لازم در اختیار بازرگانان و تجار ملی قرار گیرد.”


برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.