Monday, 17 January , 2022
امروز : دوشنبه, ۲۷ دی , ۱۴۰۰ - 14 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 3582
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵ |
در آخرین ساعات حضور در کاخ سفید

ترامپ ۱۴۳ نفر را مورد عفو یا تخفیف مجازات قرار داد

  رئیس جمهورِ در حال کناره‌گیری آمریکا ۱۴۳ تن از جمله “استیو بنن” استراتژیست سابق کاخ سفید، “الیوت برویدی” یکی از تامین کنندگان مالی جمهوری‌خواهان و “کوام کیلپاتریک” شهردار دیترویت را مورد عفو یا تخفیف مجازات قرار داد. ترامپ لیست بلندبالایی از عفوها و تخفیف‌ مجازات‌های اعطایی خود را به عنوان یکی از آخرین اقدامات […]

ترامپ ۱۴۳ نفر را مورد عفو یا تخفیف مجازات قرار داد
 

رئیس جمهورِ در حال کناره‌گیری آمریکا ۱۴۳ تن از جمله “استیو بنن” استراتژیست سابق کاخ سفید، “الیوت برویدی” یکی از تامین کنندگان مالی جمهوری‌خواهان و “کوام کیلپاتریک” شهردار دیترویت را مورد عفو یا تخفیف مجازات قرار داد.

ترامپ لیست بلندبالایی از عفوها و تخفیف‌ مجازات‌های اعطایی خود را به عنوان یکی از آخرین اقدامات دوران ریاست‌جمهوری‌اش منتشر کرد.

براساس این لیست ۷۳ تن از جمله استوی بنن مورد عفو قرار رگفته و ۷۰ تن شامل تخفیف مجازات شده‌اند.

در بیانیه‌ای که امروز (چهارشنبه) منتشر شد، آمده است: دونالد ترامپ، رئیس جمهور در حال کناره‌گیری آمریکا به عنوان بخشی از موج عفوها و بخشودگی‌هایی که وی در آخرین ساعات حضورش در کاخ سفید صادر می‌کند، استیو بنن، استراتژیست سابق کاخ سفید را عفو کرد.

در این بیانیه آمده است: ترامپ حکم عفو کامل را در خصوص استیو بنن صادر کرد. دادستان‌ها بنن را به خاطر اتهامات مربوط به تقلب نشات گرفته از مشارکتش در یک پروژه سیاسی تحت پیگرد قانونی قرار داده بودند. بنن یکی از رهبران مهم در جنبش محافظه‌کار بوده و به خاطر تیزهوشی سیاسی‌اش معروف است.

بنن در کمپین انتخاباتی موفقیت‌آمیز ترامپ در سال ۲۰۱۶ میلادی نقش کلیدی ایفا کرد و به عنوان یکی از مشاوران ارشد رئیس جمهور انتخاب شد. وی پس از هشت ماه خدمت در این سمت اخراج شد.

بنن در اوت ۲۰۲۰ بازداشت شد و به خاطر توطئه برای کلاهبرداری اینترنتی و پولشویی پس از افزایش کمک‌های مالی برای یکی سازمان غیردولتی برای تامین بودجه ساخت دیوار مرزی آمریکا با مکزیک گناهکار شناخته شد.

وی به جرم خود اعتراف نکرد و با قرار وثیقه آزاد شد و قرار بود در مه ۲۰۲۱ محاکمه شود.

براساس گزارش کاخ سفید، عفو بنن بخشی از تصمیم ترامپ برای اعطای عفو به ۱۴۳ تن از جمله “آنتونی لواندوفسکی”، مهندس سابق گوگل است که در اوت ۲۰۲۰ به خاطر سرقت فایل‌های مربوط به خودروی خودران این کمپانی به ۱۸ ماه حبس محکوم شد.

کاخ سفید لواندوفسکی را به عنوان یک کارآفرین آمریکایی توصیف کرد که تلاش‌های گوگل برای تولید فن‌آوری خودروی خودران را رهبری کرد.

کاخ سفید در این بیانیه گفت: لواندوفسکی برای اقداماتش بهای قابل توجهی پرداخت کرد و قصد دارد تا استعدادهای خود را وقف پیشرفت منافع عمومی کند.

ترامپ همچنین “پل اریکسون”، وکیل آمریکایی را که به خاطر پولشویی و کلاهبرداری اینترنتی به حبس محکوم شده بود، عفو کرد.  

اریکسون ۵۹ ساله با “ماریا بوتینا” روسی دوست بود که به خاطر فعالیت به عنوان یک جاسوس خارجی یک سال و نیم حبس کشید.

در این بیانیه آمده است: محکومیت اریکسون برمبنای “حقه تبانی روسی” بوده و پس از آنکه مشخص شد هیچ دلیلی برای تهم کردن او با جرائم مربوط به ارتباط با روسیه وجود ندارد، او به جرائم مالی جزئی متهم شد. اگرچه وزارت دادگستری تلاش کردن تا محکومیت کمتری برای اریکسون صادر کند اما او به هفت سال حبش تقریبا دو برابر آنچه وزارت دادگستری توصیه کرده بود، محکوم شد. این عفو به اصلاح اشتباهات به وجود آمده از آنچه که بزرگ‌ترین شکار موهومات در تاریخ امریکا محسوب می‌شود، کمک می‌کند.

انتظار نمی‌رود دونالد ترامپ، رئیس جمهور در حال کناره‌گیری آمریکا در این لحظات پایانی برای خودش، اعضای خانواده‌اش و یا رودی جولیانی، وکیلش که در صف مقدم تلاش‌های ناموفق برای تغییر نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ بود، عفو صادر کند.

دونالد ترامپ امروز چهارشنبه هنگامی که جو بایدن به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا سوگند یاد کند، کاخ سفید را ترک می‌کند.

ترامپ همچنین “لیل وین” و “کوداک بلک”، دو رپر آمریکایی را که به خاطر جرائم فدرال مربوط به سلاح تحت پیگرد قانونی قرار داشتند و همچنین “کوام کیلپاتریک”، شهراد دیترویت را که به خاطر اتهامات فساد به ۲۸ سال حبس محکوم شده بود نیز عفو کرد.

ترامپ در حال حاضر تعدادی از همکاران دیرینه خود از جمله “پل مانافورت” مدیر سابق کمپین انتخاباتی‌اش، “چارلز کوشنر” پدر دامادش، “راجر استون” مشاور کمپین سابقش و ” مایکل فلن” مشاور امنیت ملی پیشین خود را هم عفو کرده است.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.