Tuesday, 18 January , 2022
امروز : سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۴۰۰ - 15 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 3405
  پرینتخانه » سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴ |

تحریم های جدید امریکا بر صنایع هوایی، دریایی و هوافضای ایران

  دولت آمریکا در فاصله ۵ روز مانده به روی کار آمدن رئیس جمهوری جدید در این کشور، تحریم‌های تازه‌ای را برای چند فرد و نهاد از صنایع هوایی، دریایی و هوافضای ایران وضع کرد. دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که این تحریم‌ها را اعلام کرد، در ادامه سیاست فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی […]

تحریم های جدید امریکا بر صنایع هوایی، دریایی و هوافضای ایران
 

دولت آمریکا در فاصله ۵ روز مانده به روی کار آمدن رئیس جمهوری جدید در این کشور، تحریم‌های تازه‌ای را برای چند فرد و نهاد از صنایع هوایی، دریایی و هوافضای ایران وضع کرد.

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که این تحریم‌ها را اعلام کرد، در ادامه سیاست فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی در هفته‌های اخیر چندین فرد، شرکت و نهاد ایرانی و غیر ایرانی در پیوند با صنایع ایران را تحریم کرده بود.

در سیاهه تحریم‌های جدید آمریکا نام چند شرکت در ایران، چین و امارات به دلیل تجارت با خطوط کشتیرانی ایران به چشم می‌خورد.

مایک پمپئو، وزیرامور خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرد دولت متبوع وی هفت نهاد را در پیوند با خطوط کشتیرانی و ترابری ایران به سیاهه تحریم افزوده و سازمان‌ صنایع دریایی ایران، صنایع هوافضا و صنایع هوایی ایران را نیز به دلیل «گسترش سلاح‌های متعارف» تحریم کرده است.

مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا قرار است در روز ۲۰ ژانویه (یکم بهمن) انجام شود. بخشی از دستگاه حاکمیت ایران امیدوار است که با روی کار آمدن جو بایدن دموکرات در آمریکا، دولت واشنگتن بار دیگر به برجام پیوسته و تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را لغو کند.

دولت ایران با این حال در اجرای مصوبه‌ مجلس، به لغو بخشی از تعهدات برجامی ملزم شده و در هفته‌های اخیر اقداماتی نظیر از سرگیری غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم را آغاز کرده است.


برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.