Friday, 17 September , 2021
امروز : جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰ - 10 صفر 1443
شناسه خبر : 4931
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲:۰۴ |
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

به جای «سلطان‌ سازی» جلوی فساد را بگیریم

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم توسعه هدف‌گذاری کرده که ایران به لحاظ جایگاه توسعه دولت الکترونیک در طول اجرای برنامه ۳۰ رتبه باید ارتقا پیدا کند. ما در سال اول برنامه رتبه ۱۰۶ را داشتیم الان به رتبه ۸۶ رسیده‌ایم. ۲۰ رتبه ارتقا یافتیم و ۱۰ رتبه […]

به جای «سلطان‌ سازی» جلوی فساد را بگیریم
 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم توسعه هدف‌گذاری کرده که ایران به لحاظ جایگاه توسعه دولت الکترونیک در طول اجرای برنامه ۳۰ رتبه باید ارتقا پیدا کند. ما در سال اول برنامه رتبه ۱۰۶ را داشتیم الان به رتبه ۸۶ رسیده‌ایم. ۲۰ رتبه ارتقا یافتیم و ۱۰ رتبه همچنان مانده که طبق برنامه باید به آن برسیم.

محمدجواد آذری‌جهرمی در مراسم هفته منابع طبیعی و آبخیزداری و رونمایی از سامانه مدیریت جامع اراضی کشور در سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار کرد: دولت الکترونیک یکی از زیر ساخت های اساسی هر کشوری است.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در این باره اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم توسعه هدف‌گذاری کرده که ایران به لحاظ جایگاه توسعه دولت الکترونیک، در طول اجرای برنامه ششم ۳۰ رتبه باید ارتقا پیدا کند. ما در سال اول برنامه رتبه ۱۰۶ را داشتیم الان به رتبه ۸۶ رسیده‌ایم. ۲۰ رتبه ارتقا یافتیم و ۱۰ رتبه همچنان  طبق برنامه باید به آن برسیم.

وزیر ارتباطات گفت: هدفی که گذاشته شده، با اقتضائات آن زمان بوده و می‌توانستیم هدف‌گذاری بهتری انجام دهیم. طبق گزارش سازمان ملل در مورد رده‌بندی کشورها در دسته‌بندی دولت الکترونیک، اگر ۵ سامانه را در کشور آنلاین کنیم بیش از ۲۵ رتبه می‌توانیم رشد کنیم. یکی از این سامانه‌ها صدور آنلاین گواهی رانندگی است. یکی دیگر صدور مجوز ساخت ساختمان است. برای صدور پروانه ساختمانی دستگاه‌های زیادی باید با هم هماهنگ شوند که این دستگاه‌ها به جای اینکه مردم را به همدیگر پاس دهند و زمان مردم را بگیرند کار را بین خودشان منتقل کنند. زیرساختی که تحت عنوان سامانه جامع زمین دیده شده درست است و می‌تواند جلوی فساد را بگیرد.

وی ادامه‌ داد: به جای اینکه پرونده های مختلف را به دستگاه قضایی ارجاع دهیم و سلطان‌های مختلف را درست کنیم و ذهن مردم را مسأله‌دار کنیم می‌توانیم جلوی فرآیند فساد را بگیریم. 

آذری‌جهرمی تصریح کرد: اگر هدف‌مان را بر روی این بگذاریم که یک دقیقه از زندگی مردم را با امکاناتی و وظایفی که داریم راحت‌تر کنیم، قطعا این فسادها به وجود نمی‌آید. فسادها ناشی از دست‌اندازهایی است که به جای خدمات، در مقابل مردم قرار می‌دهیم.

وی همچنین با اشاره به راه‌اندازی سامانه اراضی کشور گفت: این سامانه امروز آماده شده، ولی بدون اتصال دستگاه‌ها به آن، یک فعالیت بیهوده است. 

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.