Saturday, 25 June , 2022
امروز : شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱ - 26 ذو القعدة 1443
شناسه خبر : 17625
  پرینتخانه » قـطـار اخـبـار, سیاست تاریخ انتشار : ۰۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱:۱۹ |
دونالد ترامپ

بعد از روسیه، نوبت حمله چین به تاویان است

رئیس جمهور سابق آمریکا از به رسمیت شناختن دو منطقه جدایی طلب در شرق اوکراین توسط ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تمجید و آن را اقدامی “هوشمندانه و از سر نبوغ” توصیف کرد. این اظهارات ترامپ در مصاحبه‌ای رادیویی در پاسخ به این سوال که “نظرش درباره به رسمیت شناختن استقلال دونتسک و لوهانسک توسط […]

بعد از روسیه، نوبت حمله چین به تاویان است

رئیس جمهور سابق آمریکا از به رسمیت شناختن دو منطقه جدایی طلب در شرق اوکراین توسط ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تمجید و آن را اقدامی “هوشمندانه و از سر نبوغ” توصیف کرد.

این اظهارات ترامپ در مصاحبه‌ای رادیویی در پاسخ به این سوال که “نظرش درباره به رسمیت شناختن استقلال دونتسک و لوهانسک توسط پوتین چیست” ایراد شد.

ترامپ گفت که “این کار از نبوغ پوتین است” و افزود: “پوتین استقلال منطقه بزرگی از اوکراین را اعلام می کند، این فوق‌العاده است.”

ترامپ گفت که تاکتیک‌های پوتین «هوشمندانه» است و ایالات متحده می‌تواند چنین تاکتیک‌هایی را در مرز خود با مکزیک اعمال کند.

ترامپ از نحوه مدیریت بحران اوکراین توسط جو بایدن انتقاد کرد و روابط قوی خود با پوتین را یادآور شد و تاکید کرد که رهبر کرملین هرگز در دولت او چنین رفتاری نمی‌کرد.

وی گفت: «اگر بحران به درستی مدیریت می شد، دلیلی برای آنچه در حال حاضر در اوکراین اتفاق می افتد وجود نداشت. من ولادیمیر پوتین را به خوبی می شناسم و او هرگز در دولت ترامپ کاری را که اکنون انجام می‌دهد، انجام نمی‌داد.غیر ممکن است!”

نزدیکی ترامپ و پوتین در دوره دولت قبلی جمهوری خواه مورد انتقاد شدید اپوزیسیون دموکرات قرار گرفته بود.

وی همچنین مدعی شد که چین بعدی خواهد بود که به تایوان حمله کند، چرا که با تهاجم ولادیمیر پوتین به اوکراین به دلیل رهبری بی‌معنای جو بایدن جرأت یافته است.

ترامپ افزود: این اقدام پوتین، رئیس جمهور چین، شی جینپینگ را جسور  کرده است. چین بعدی خواهد بود. آنها منتظر پایان المپیک بودند. حالا المپیک به پایان رسید؛ به کرنومتر خود نگاه کنید. به نظر من آنها مثل دو قلوها هستند، یکی از آنها هم اتفاقا تایوان را می‌خواهد .

او گفت: اگر من بودم شی و پوتین این کار را نمی کردند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.