Monday, 17 January , 2022
امروز : دوشنبه, ۲۷ دی , ۱۴۰۰ - 14 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 3397
  پرینتخانه » سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳ |

برگزاری مانور مشترک امارات و اسرائیل

  امارات و اسرائیل برای نخستین بار از زمان توافق عادی سازی روابط بین دو طرف که ماه اوت گذشته امضا شد، در حال انجام تمرینات نظامی مشترک با مشارکت تعدادی از کشورها هستند. روزنامه عبری زبان معاریو روز جمعه در گزارشی فاش کرد این مانورها با مشارکت جنگنده هایی از اسرائیل و امارات، در […]

برگزاری مانور مشترک امارات و اسرائیل
 

امارات و اسرائیل برای نخستین بار از زمان توافق عادی سازی روابط بین دو طرف که ماه اوت گذشته امضا شد، در حال انجام تمرینات نظامی مشترک با مشارکت تعدادی از کشورها هستند.

روزنامه عبری زبان معاریو روز جمعه در گزارشی فاش کرد این مانورها با مشارکت جنگنده هایی از اسرائیل و امارات، در یونان و با مشارکت نیروی هوایی آمریکا، کانادا، اسپانیا، قبرس و اسلواکی برگزار می شود.

امارات قبلاً هم در این مانورها شرکت می کرد و به علت انتقادها و حساسیت های سیاسی خواستار تفکیک وظایف در حین مانور مشترک و منع گفتگو بین خلبانان اسرائیلی و همتایان اماراتی شان بود، اما مانور جدید علناً و بدون محدودیت انجام می شود.

این روزنامه خاطرنشان کرد که امارات در مانورهای قبلی درخواست کرده بود از گرفتن عکس های مشترک با خلبانان اسرائیلی خودداری شود.

از زمان امضای توافق نامه عادی سازی روابط بین ابوظبی و تل آویو ، دو طرف در زمینه های سیاسی ، دیپلماتیک ، اقتصادی ، بهداشتی و نظامی توافق هایی را امضا کرده اند که بسیاری از ناظران را متعجب کرده زیرا رشد روابط به طور غیر منتظره ای سریع بوده است.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.