Saturday, 22 January , 2022
امروز : شنبه, ۲ بهمن , ۱۴۰۰ - 19 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 3125
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲ |

برقراری رابطه دوباره ترکیه و عربستان توسط قطر

  قطر آمادگی خود را جهت میانجیگری برای حل تنش‌های بین عربستان و ترکیه اعلام کرد. مطلق القحطانی، فرستاده ویژه وزیر خارجه قطر در امور مبارزه با تروریسم در همایشی گفت: قطر منابع درآمدی حیاتی و استراتژیک دارد و در یک منطقه حیاتی، ژئوسیاسی و اقتصادی مهم واقع شده است. اما در عین حال نیز […]

برقراری رابطه دوباره ترکیه و عربستان توسط قطر
 

قطر آمادگی خود را جهت میانجیگری برای حل تنش‌های بین عربستان و ترکیه اعلام کرد.

مطلق القحطانی، فرستاده ویژه وزیر خارجه قطر در امور مبارزه با تروریسم در همایشی گفت: قطر منابع درآمدی حیاتی و استراتژیک دارد و در یک منطقه حیاتی، ژئوسیاسی و اقتصادی مهم واقع شده است. اما در عین حال نیز در منطقه‌ای قرار دارد که همواره دچار تنش از سوی برخی طرف‌های منطقه‌ای است. قطر بین عربستان و ایران قرار دارد که چالش‌هایی میان آن‌ها وجود دارد برای همین سیاست مستقل و بی‌طرفانه‌ای را در پیش گرفته‌ایم و به مذاکره و میانجیگری و حل و فصل بحران‌ها از طریق مسالمت‌آمیز ایمان داریم. این گزینه استراتژیکی برای ماست.

وی درباره آمادگی قطر برای میانجیگری و پایان دادن به تنش میان ترکیه و عربستان گفت: اگر این دو کشور معتقدند قطر می‌تواند نقشی در این میانجیگری داشته باشد می‌توانیم این کار را انجام دهیم. به نفع همگان است که روابط دوستانه‌ای میان این کشورها به ویژه کشورهای اصلی مثل عربستان، ترکیه و ایران وجود داشته باشد. قطر نقش دیپلماتیک بزرگی را برای حل تنش میان آمریکا و ترکیه ایفا کرد.

 

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.