Wednesday, 25 May , 2022
امروز : چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱ - 24 شوال 1443
شناسه خبر : 13549
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۸:۵۲ |
سید حسن نصرالله

برای رفع مشکل برق از ایران کمک بگیریم

  دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه پیشنهادات مختلفی از شرق و غرب برای حل بحران برق لبنان وجود دارد، تأکید کرد که باید به پیشنهاد وزیر امور خارجه ایران درباره حل مشکل برق لبنان پاسخ داد. سید حسن نصرالله در سخنانی به انتخابات پارلمانی پیش روی لبنان اشاره کرد و گفت: اکنون هیچ […]

برای رفع مشکل برق از ایران کمک بگیریم
 

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه پیشنهادات مختلفی از شرق و غرب برای حل بحران برق لبنان وجود دارد، تأکید کرد که باید به پیشنهاد وزیر امور خارجه ایران درباره حل مشکل برق لبنان پاسخ داد.

سید حسن نصرالله در سخنانی به انتخابات پارلمانی پیش روی لبنان اشاره کرد و گفت: اکنون هیچ نشانه‌ای دال بر اینکه طرف‌های لبنانی خواستار تعویق برگزاری انتخابات پارلمانی باشند، وجود ندارد.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه «ما در حزب الله اصل رای دادن مهاجرین در انتخابات پارلمانی را تایید می‌کنیم»، تصریح کرد: در خارج فرصت برابر برای نامزدی یا تبلیغات انتخاباتی یا رای گیری آزادنه به ویژه برای حزب الله فراهم نیست.

دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود: ما به طور جدی برای تعدیل سن رای دادن در قانون اساسی و کاهش آن به ۱۸ سال تلاش کردیم، اما متاسفانه اکثر فراکسیون‌ها جز حزب‌الله، امل و برخی نمایندگان با تعدیل سن رای دادن در جلسات مجلس نمایندگان مخالف هستند.

نصرالله در ادامه به مسئله قطعی برق در لبنان پرداخت و گفت: «تاریکی فراگیر به معنای ورود به یک فاجعه برای همه مردم لبنان است… از دولت می‌خواهیم که برق، در دستور کار آن، در اولویت باشد تا راهکاری پیدا شود، نه اینکه فقط راهکارهای گذرا مشخص شود».

وی با بیان اینکه از شرق و غرب پیشنهادهای متنوعی برای حل مشکل برق لبنان وجود دارد، تصریح کرد: «با این تکلیف این موضوع مشخص شود… اگر آمریکا مانع حل مشکل برق لبنان است، باید این مسئله علنی شود تا اقدامات مقتضی صورت گیرد… باید به پیشنهاد وزیر خارجه ایران برای حل مشکل برق لبنان، پاسخ داد».

دبیر کل حزب الله ادامه داد: «تصور کنید که یک مسئول لبنانی از مسئول ایرانی بخواهد که وی از آمریکا بخواهد تا به لبنان کمک کند. این دیگر چه مسئولیت‌پذیری است!؟… باید مشکل برق به صورت بنیادین حل شود… آمریکا از نظر ما دشمن است و دشمن نیز هر کاری انجام می‌دهد…. ولی کسانی که می‌گویند آمریکا همپیمانشان است، از این کشور معافیت بگیرند».

نصرالله در بخش دیگری از سخنرانی خود به ارسال سوخت به لبنان پرداخت و تأکید کرد: «مرحله دوم از واردات سوخت، در اکتبر صورت خواهد گرفت… در مسئله سوخت نمی‌خواهیم با شرکتها و پمپ بنزینها رقابت کنیم، بلکه نیازهای ضروری را رفع کردیم».

وی با اشاره به کمکهای ایران و سوریه برای انتقال سوخت به لبنان، تصریح کرد که همپیمانان مسئولان دولتی هیچ اقدامی در این زمینه برای این کشور انجام ندادند و میزان استقبال از سوخت ایران، بیش از حد انتظار بود.

دبیر کل حزب الله با بیان اینکه واردات گازوئیل در حال حاضر، اولویت دارد، تأکید کرد: «شنیدیم که حکومت قصد دارد از ایران گازوئیل خریداری کند. ما از این مسئله حمایت می‌کنیم و تسهیلات لجستیک را برای آن تضمین می‌کنیم».

نصرالله در ادامه به مسئله انفجار بیروت پرداخت و گفت:«درباره پرونده انفجار در بندر، ما خواستار تحقیق هستیم و بر آن تأکید داریم و از تحقیق دست برنخواهیم داشت… قاضی کنونی به جای استفاده از اشتباهات قاضی قبلی، این اشتباهات را تکمیل و بدتر از او عمل کرد».

وی ادامه داد: «ما از کسانی هستیم که از نظر روحی، سیاسی و رسانه‌ای، از انفجار بیروت، ضربه خوردیم… از دیدگاه انسانی نیز ما خواستار [مشخص شدن] حقیقت و بازخواست هستیم… برخی از خون شهدا و افراد زخمی در پی سوء استفاده‌های سیاسی هستند».

دبیر کل حزب الله خطاب به قاضی و بازپرس این پرونده گفت: «اصل این است که جناب بازپرس، به خانواده‌های شهدا بگویی که چه کسی کشتی [حامل نیترات آمونیوم] را وارد بندر کرد… با دستور چه کسی وارد کرد؟ اینها سوالاتی است که قاضی پرونده باید به پاسخ آن برسد… قاضی پرونده نباید اشتباهات قاضی سابق را تکرار کند… بازپرس در پی تسویه حسابهای سیاسی است».

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.