Friday, 24 June , 2022
امروز : جمعه, ۳ تیر , ۱۴۰۱ - 25 ذو القعدة 1443
شناسه خبر : 20053
  پرینتخانه » الف, ورزش تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۸ |
بر اثر فشارهای سیاسی

بازی تیم ملی فوتبال ایران و کانادا لغو شد

بعد از فشارهای سیاسی فراوان، فدراسیون فوتبال کانادا رسما اعلام کرد که مسابقه فوتبال بین تیم‌های ملی ایران و کانادا لغو شده است. قرار بود روز ۵ ژوئن شهر ونکوور کانادا میزبان این مسابقه فوتبال باشد اما با اعلام مسئولان فدراسیون فوتبال این کشور، این بازی دیگر برگزار نخواهد شد.  در روزهای اخیر جریان‌های سیاسی محافظه‌کار در کانادا و جمعی از شخصیت‌های سیاسی ایرانی‌تبار به همراه شماری از بازماندگان قربانیان پرواز شماره ۷۵۲ اوکراین در این کشور خواستار لغو این مسابقه شده بودند.
بازی تیم ملی فوتبال ایران و کانادا لغو شد

بعد از فشارهای سیاسی فراوان، فدراسیون فوتبال کانادا رسما اعلام کرد که مسابقه فوتبال بین تیم‌های ملی ایران و کانادا لغو شده است.

قرار بود روز ۵ ژوئن شهر ونکوور کانادا میزبان این مسابقه فوتبال باشد اما با اعلام مسئولان فدراسیون فوتبال این کشور، این بازی دیگر برگزار نخواهد شد. 

در روزهای اخیر جریان‌های سیاسی محافظه‌کار در کانادا و جمعی از شخصیت‌های سیاسی ایرانی‌تبار به همراه شماری از بازماندگان قربانیان پرواز شماره ۷۵۲ اوکراین در این کشور خواستار لغو این مسابقه شده بودند. این گروه با این استدلال که سپاه پاسداران به هواپیمای مسافربری اوکراینی شلیک کرده، مسئولان کانادایی را تحت فشار قرار داده بودند که تا زمانی که تکلیف پرونده شکایت و عاملا این فاجعه روشن نشده است، با تیم ملی فوتبال ایران مسابقه ندهد.

شاگردان دراگان اسکوچیچ که چند ماه دیگر باید در چارچوب رقابت‌های جام جهانی به مصاف دو تیم آمریکا و انگلستان برود، از ضعف بازی‌های تدارکاتی رنج می‌برند و این نخستن مسابقه‌ای بود که در چارچوب آمادگی برای رقابت‌های جام جهانی برای سفید پوشان ایرانی ترتیب داده شده بود.

فدراسیون فوتبال کانادا، این خبر را در حساب توییتری خود اعلام کرده و توضیح چندانی در رابطه با جزئیات این تصمیم مطرح نکرده است. 

تیم ملی ایران در حالی روز ۳۰ آبان نخستین مسابقه خود در جام جهانی را مقابل انگلستان برگزار خواهد کرد که هنوز پس از پایان مرحله مقدماتی قاره آسیا، نتوانسته حتی یک بازی دوستانه داشته باشد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.