Wednesday, 25 May , 2022
امروز : چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱ - 24 شوال 1443
شناسه خبر : 17123
  پرینتخانه » جامعه, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۸ |
تأمین اجتماعی اعلام کرد

بازنشستگی بیش از ۵۵۰۰۰۰ نفر طی ۳ سال اخیر

مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: در طول سال‌های ۱۳۹۶ لغایت ۱۳۹۹ در سطح کشور بیش از ۵۵۰ هزار نفر از بیمه‌شدگان به جرگه بازنشستگان و مستمری‌بگیران پیوستند. سعید حسینی با ذکر مطلب بالا افزود: سازمان تأمین اجتماعی در طول ۴۳ سال گذشته در کنار بخش عظیمی از جمعیت کشور بوده و یکی […]

بازنشستگی بیش از ۵۵۰۰۰۰ نفر طی ۳ سال اخیر

مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: در طول سال‌های ۱۳۹۶ لغایت ۱۳۹۹ در سطح کشور بیش از ۵۵۰ هزار نفر از بیمه‌شدگان به جرگه بازنشستگان و مستمری‌بگیران پیوستند.

سعید حسینی با ذکر مطلب بالا افزود: سازمان تأمین اجتماعی در طول ۴۳ سال گذشته در کنار بخش عظیمی از جمعیت کشور بوده و یکی از بارزترین جلوه‌های آرمان نظام جمهوری اسلامی ایران است.

حسینی افزود: نظام تأمین اجتماعی به عنوان مهمترین اهرم برقراری عدالت اجتماعی از آن یاد می‌شود و بسیاری بر آن باورند که در اندیشه‌های اسلامی تحقق عدالت اجتماعی بدون تأمین اجتماعی میسر نخواهد بود.

وی یکی از مهمترین تعهدات سازمان تأمین اجتماعی را بازنشستگی یا پرداخت مستمری ازکارافتادگی یا پرداخت مستمری به بازماندگان یا زنان سرپرست خانوار برشمرد و گفت: در حال حاضر ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تحت پوشش حمایت‌های بلندمدت سازمان تأمین اجتماعی قرار دارند که از این تعداد بیش از ۹۰۰ هزار نفر در سطح استان تهران و بیش از ۳۵۰ هزار نفر تحت پوشش این اداره کل قرار دارند.

حسینی تحریم‌های ظالمانه، اپیدمی ویروس کرونا، گسترش بیکاری و معضلات اقتصادی در فضای کسب و کار را مهمترین چالش طی سال‌های اخیر دانست و افزود: با توجه به این مشکلات علاوه بر افزایش تعداد مستمری‌‎‌بگیران و بالاتر نیز مبلغ کل مستمری بین ادارات کل در کشور؛ متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان نیز به اجرا درآمد.

مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ با اشاره به نوع تعهدات و جمعیت تحت پوشش سازمانی تأمین اجتماعی طی ۴۳ سال گذشته گفت: در سال ۱۳۵۶ از جمعیت ۳۵ میلیون نفری کشور تنها ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بیمه‌شده اصلی و بیش از ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بیمه‌شده تبعی بودند که نسبت به کل جمعیت سال ۱۳۵۶ بیش از ۸ میلیون نفر بیمه‌شده اصلی و تبعی تحت حمایت‌های این سازمان قرار داشته که پس از ۴۳ سال در سال ۱۳۹۹ جمعیت اصلی و تبعی بیش از ۴۴ میلیون نفر می‌باشد که اقشار مختلف مردم را تحت حمایت‌های خود قرار داده است.

وی تاکید کرد: پیش از انقلاب یک‌چهارم مردم تحت پوشش حمایت‌های بلندمدت یا کوتاه‌مدت تأمین اجتماعی قرار داشتند که هم‌اکنون نیمی از جمعیت ایران اسلامی تحت پوشش این سازمان قرار دارند. این سرمایه اجتماعی بزرگترین دستاورد در جهت اعتماد به آرمان‌گرایی انقلاب اسلامی محسوب می‌شود و می‌بایست آن را حفظ کرد و گسترش داد.

مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ پرداخت مستمری بازنشستگی را یکی از کارکردهای اصلی نظام بیمه‌های اجتماعی دانست و تصریح کرد: سازمان تأمین اجتماعی مسئولیت پرداخت مستمری و تأمین ارائه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان و خانواده آنها را هنگام بروز حوادث، بیماری، ازکارافتادگی، بازنشستگی و فوت بر عهده دارد. تعداد مستمری‌بگیران اصلی و تبعی این اداره کل ۶۰۷ هزار نفر می‌باشد که از خدمات کوتاه‌مدت و بلندمدت سازمان تأمین اجتماعی بهره‌مند می‌شوند.

 


 

برچسب ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.