Tuesday, 28 September , 2021
امروز : سه شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۰ - 21 صفر 1443
شناسه خبر : 5209
  پرینتخانه » الف, سیاست تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۸:۵۸ |
حمله پلیس موسکو به «روسیه ی باز»

بازداشت ۲۰۰ منتقد دولت در روسیه

پلیس مسکو علت یورش به این گردهمایی را ارتباط برخی از شرکت کنندگان آن با «سازمانی نامطلوب» همچنین عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با شیوع کرونا از سوی شماری از شرکت کنندگان اعلام کرده است. این در حالی است که تصاویر منتشر شده از این گردهمایی نشان دهنده آن است که بسیاری از حاضران ماسک بر چهره داشته‌اند. گروه «روسیه باز» یکی از ۳۰ گروه و موسسه‌ای است که دولت روسیه آنها را بر اساس قانونی که در سال ۲۰۱۵ میلادی تصویب شده، گروه‌ها و سازمانهای ممنوع و نامطلوب می‌نامد.
بازداشت ۲۰۰ منتقد دولت در روسیه
 

پلیس روسیه دست‌کم ۲۰۰ نفر از جمله شماری از چهره‌های برجستۀ مخالف دولت را در جریان برگزاری یک گردهمایی که از سوی سیاستمداران مستقل همچنین مخالف دولت تشکیل شده بود، بازداشت کرد.

این بازداشت‌ها یکی از آخرین اقدامات پلیس این کشور در جریان موج جدید سرکوب اعتراضات ضددولتی محسوب می‌شود؛ اعتراضاتی که در پی دستگیری و زندانی شدن الکسی ناوالنی، یکی از اصلی‌ترین مخالفان ولادیمیر پوتین آغاز شده است.

این گردهمایی به ابتکار گروه «روسیه باز» (Open Russia) برگزار شده بود؛ گروهی مستقر در لندن که توسط میخائیل خودورکوفسکی، یکی از ثروتمندترین افراد روسیه و سرمایه‌گذاران حوزۀ نفت و البته از منتقدان جدی کرملین تاسیس شده است.

بنا بر اعلام آندره پیوواروف، برگزار کنندۀ این همایش و مدیر اجرایی «روسیه باز»، پلیس بامداد شنبه به محل برگزاری این همایش که نمایندگانی از شهرداری‌های سراسر روسیه نیز در آن شرکت داشتند، وارد می‌شود و بازداشت شرکت کنندگان را آغاز می‌کند.

بنا بر اعلام وزارت کشور روسیه حدود ۲۰۰ نفر بازداشت شده‌اند و تحقیقات در این باره ادامه دارد.

پلیس مسکو علت یورش به این گردهمایی را ارتباط برخی از شرکت کنندگان آن با «سازمانی نامطلوب» همچنین عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با شیوع کرونا از سوی شماری از شرکت کنندگان اعلام کرده است.

این در حالی است که تصاویر منتشر شده از این گردهمایی نشان دهنده آن است که بسیاری از حاضران ماسک بر چهره داشته‌اند.

گروه «روسیه باز» یکی از ۳۰ گروه و موسسه‌ای است که دولت روسیه آنها را بر اساس قانونی که در سال ۲۰۱۵ میلادی تصویب شده، گروه‌ها و سازمانهای ممنوع و نامطلوب می‌نامد.

 

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.