Sunday, 29 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۱ - 28 شوال 1443
شناسه خبر : 16966
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۳ |

بازداشت نفر دوم شاخه نظامی گروهک تندر

یکی از اعضای گروهک ترویستی تندر از سوی سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگیر شد. یک مقام امنیتی با اعلام این خبر نام فرد دستگیر شده را ماسماتوس اعلام کرد. ماسماتوس که نفر دوم شاخه نظامی گروهک تروریستی تندر است اولین فردی بود که ترور شهید علی محمدی را در سایت خود اعلام کرد. پیش […]

بازداشت نفر دوم شاخه نظامی گروهک تندر

یکی از اعضای گروهک ترویستی تندر از سوی سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگیر شد.

یک مقام امنیتی با اعلام این خبر نام فرد دستگیر شده را ماسماتوس اعلام کرد.

ماسماتوس که نفر دوم شاخه نظامی گروهک تروریستی تندر است اولین فردی بود که ترور شهید علی محمدی را در سایت خود اعلام کرد.

پیش از این نیز جمشید شارمهد از چهره های اصلی این گروهک تروریسی دستگیر و در انتظار محاکمه است.

اولین عملیات تروریستی گروهک تندر در ایران در ۲۴ فروردین۱۳۸۷ در شیراز بود که طی آن عوامل تروریست این گروهک با کارگذاشتن یک بمب ۸ پوندی میان عزاداران حسینیۀ شهدا متعلق به کانون رهپویان وصال شیراز باعث به‌ شهادت‌ رسیدن ۱۴ تن و مجروحیت ۲۰۰ تن دیگر شدند.

در اقدامی دیگر این گروهک تروریستی که در یکی از هتل‌های تهران مشغول ساخت بمب بودند، بر اثر انفجار و آتش‌سوزی موقعیتشان لو می‌رود و توسط نیروهای امنیتی دستگیر می‌شوند. دومین عملیات تروریستی این گروهک در روز ۳۰ خرداد ۱۳۸۸ در حرم حضرت امام خمینی(ره) صورت گرفت که البته فرد بمب‌گذار موفق به واردکردن محمولۀ انفجاری به حرم حضرت امام (ره) نشد و بمب را مقابل کفشداری حرم منفجر کرد که بر اثر انفجار آن ۸ تن از هم‌وطنان مجروح شدند.

انفجار مقابل منزل امام جمعه نهاوند در ۲۴ دی ۱۳۸۸ از دیگر اقدامات تروریستی این گروهک است. این گروهک در ترور شهید مسعود علی‌محمدی از دانشمندان صنعت هسته‌ای کشور نیز نقش داشت.

گروهک تروریستی تندر طی برنامه‌ریزی‌های صورت‌ گرفته توسط سرویس‌های اطلاعاتی غربی به‌دنبال عملیات تروریستی شیمیایی و میکروبی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و عملیات تروریستی در کنسول‌گری روسیه در رشت نیز بود اما با هوشیاری نیروهای امنیتی موفقیتی به‌دست نیاورد. از دیگر طرح‌های تروریستی ناموفق این گروهک تروریستی می‌توان به طرح انفجار مخازن و خطوط انتقال نفت در بندر گناوه، بمب‌گذاری در حرم حضرت معصومه(س) و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد که این طرح‌ها نیز عقیم ماند و اجرایی نشد.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.