Saturday, 23 October , 2021
امروز : شنبه, ۱ آبان , ۱۴۰۰ - 17 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 6917
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۴:۵۸ |
رئیس پلیس فتای پایتخت

بازداشت زنی که در فضای مجازی به یکی از قومیت‌ها توهین کرده

  رئیس پلیس فتای پایتخت از شناسایی و بازداشت زنی جوان خبر داد که با انتشار کلیپی در فضای مجازی به یکی از اقوام کشور توهین کرده بود. سرهنگ داوود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتای تهران بزرگ اظهار داشت: به دنبال انتشار کلیپی با محتوای فحاشی و توهین به یکی از اقوام کشور که با […]

بازداشت زنی که در فضای مجازی به یکی از قومیت‌ها توهین کرده
 

رئیس پلیس فتای پایتخت از شناسایی و بازداشت زنی جوان خبر داد که با انتشار کلیپی در فضای مجازی به یکی از اقوام کشور توهین کرده بود.

سرهنگ داوود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتای تهران بزرگ اظهار داشت: به دنبال انتشار کلیپی با محتوای فحاشی و توهین به یکی از اقوام کشور که با توجه به بازتاب گسترده ای که در فضای مجازی داشت منجر به آشفتگی و ناراحتی و دغدغه مردم به ویژه خطه شمال کشور شده بود و خواستار شناسایی و برخورد قانونی با تولیدکننده کلیپ مذکور شده بودند، بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس فتا پایتخت قرار گرفت.

سرهنگ معظمی گودرزی گفت: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ تحقیقات خود را آغاز کردند و با بهره گیری از روش‌های فنی فرد مذکور که یک خانم جوان بود را شناسایی کردند و پس از به دست آوردن اطلاعات هویتی وی و تشریفات قضائی متهم را که از بیم دستگیری توسط پلیس از تهران متواری شده بود در کمترین زمان ممکن در یکی از استان‌های همجوار تهران دستگیر و به پلیس فتا پایتخت منتقل کردند.

این مقام مسئول ادامه داد: این خانم جوان بعد از حضور در پلیس فتا تهران بزرگ ضمن پذیرش جرم ارتکابی گفت در یکی از اتاق‌های گفتگو در فضای مجازی با اشخاصی درگیری لفظی پیدا کرده و از روی عصبانیت مطالبی را بیان کرده که اکنون از این اقدام مجرمانه خود اظهار ندامت و پشیمانی می‌کند.

سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه هرگونه توهین به اشخاص و قومیت‌ها در فضای مجازی طبق قانون جرم محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: هموطنان گرامی اطمینان داشته باشند پلیس فتای فرماندهی انتظامی تهران بزرگ همان طور که در موارد مشابه گذشته نیز با قاطعیت و در کمترین زمان اشخاص خاطی را که به هر ترتیب باعث تشویش اذهان عمومی یا ایجاد نگرانی در بین هموطنان در فضای مجازی شده بودند را تحویل مراجع قانونی کرده بود هشدار داد افرادی که با اعمال و ادبیات خارج از قانون بخواهند موجبات نگرانی هموطنان را فراهم کنند قطعاً مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.