Sunday, 29 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۱ - 28 شوال 1443
شناسه خبر : 13176
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۴ |
وزارت خارجه آلمان اعلام کرد

ایران نمی‌تواند برای مذاکرات هسته‌ای پیش شرط تعیین کند

  آلمان می‌گوید که مذاکرات هسته‌ای برای بازگشت طرف‌های برجام به تعهداتشان باید هر چه سریع‌تر از سر گرفته شود و ایران برای شروع مجدد گفتگوها در وین نمی‌تواند پیش‌ شرط تعیین کند. وزارت امور خارجه آلمان با اعلام این موضوع تصریح کرد که درخواست‌های ایران از ایالات متحده برای آزاد کردن دارایی‌های بلوکه شده […]

ایران نمی‌تواند برای مذاکرات هسته‌ای پیش شرط تعیین کند
 

آلمان می‌گوید که مذاکرات هسته‌ای برای بازگشت طرف‌های برجام به تعهداتشان باید هر چه سریع‌تر از سر گرفته شود و ایران برای شروع مجدد گفتگوها در وین نمی‌تواند پیش‌ شرط تعیین کند.

وزارت امور خارجه آلمان با اعلام این موضوع تصریح کرد که درخواست‌های ایران از ایالات متحده برای آزاد کردن دارایی‌های بلوکه شده این کشور به عنوان شرط از سرگیری مذاکرات هسته‌ای را نمی‌پذیرد.

این موضع برلین پس از آن مطرح شد که حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران پیش‌تر در گفتگویی تلویزیونی تاکید کرد که ایالات متحده به نشانه حسن نیت و جدی بودن در احیای برنامه جامع اقدام مشترک، برجام باید ۱۰ میلیارد دلار از دارایی‌های مسدود شده ایران در کشورهای دیگر را آزاد کند.

وزیر امور خارجه ایران همچنین تاکید کرده بود: «این رفتار آمریکا است که نتیجه مذاکرات برجام را مشخص می‌کند. از زمانی که آقای بایدن مسئولیت خود را به عهده گرفته است هیچ اقدام عملی سازنده بغیر از اظهار نظرهای متناقض از او مشاهده نشده است.»

امیرعبداللهیان سپس با اشاره به اموال و دارایی‌های مسدود شده ایران در بانک‌های ژاپن و کره جنوبی که آن‌ را نتیجه تحریم‌های ایالات متحده آمریکا خواند تاکید کرد که کشورش به دلیل همین تحریم‌ها که وی آن‌ها را «جنایت و تروریسم» توصیف کرد امکان خرید داروهای مورد نیاز و واکسن برای شهروندان را ندارد.

وی در عین حال یادآور شد که پرونده مذاکراتی وین در دست بررسی است و ایران به زودی به این مذاکرات باز خواهد گشت؛ اگر چه به اعتقاد او مذاکره‌ای سازنده خواهد بود که نتایج ملموس و عملی داشته باشد.

وزارت خارجه آلمان در واکنش به مواضع اخیر حسین امیر عبداللهیان تاکید کرده که ایران نمی‌تواند برای از سرگیری این مذاکرات هیچگونه پیش‌شرطی تعیین کند.

سخنگوی وزارت خارجه آلمان با طرح این موضوع که انتظار می‌رود مذاکرات در تاریخ مشخصی به توافق منجر شود، خواستار آن شد که ایران هر چه سریع‌تر به گفتگوهای وین بازگردد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.