Wednesday, 18 May , 2022
امروز : چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۱ - 17 شوال 1443
شناسه خبر : 16942
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۲ |
ولادیمیر پوتین

اوکراین به ابزاری علیه روسیه در دستان امریکا تبدیل شده است

نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با مجادله لفظی نمایندگان روسیه و آمریکا بر سر اوکراین همراه شد برای بسیاری یادآور رویارویی واشنگتن و مسکو در دوران جنگ سرد بود. واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد در این نشست که به درخواست آمریکا برگزار شد واشنگتن را به تلاش برای «ایجاد هیستری» […]

اوکراین به ابزاری علیه روسیه در دستان امریکا تبدیل شده است

نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با مجادله لفظی نمایندگان روسیه و آمریکا بر سر اوکراین همراه شد برای بسیاری یادآور رویارویی واشنگتن و مسکو در دوران جنگ سرد بود.

واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد در این نشست که به درخواست آمریکا برگزار شد واشنگتن را به تلاش برای «ایجاد هیستری» و «فریب جامعه جهانی» با «اتهام‌های بی‌اساس» متهم کرد. در مقابل لیندا توماس گرینفیلد، نماینده آمریکا در سازمان ملل با اشاره به اعزام بیش از ۱۰۰ هزار نظامی روس به مرز اوکراین از تهدید «امنیت بین‌المللی» سخن گفت.

نشست شورای امنیت با وجود مخالفت روسیه و با موافقت ۱۰ عضو شورای امنیت برگزار شد. سرگئی لاوروف و آنتونی بلینکن، وزرای خارجه روسیه و آمریکا قرار است روز سه‌شنبه با یکدیگر تلفنی گفتگو کنند.

ولادیمیر پوتین با ابراز نارضایتی از «نادیده گرفته شدن نگرانی‌های امنیتی روسیه از سوی ایالات متحده و ناتو» گفت: «اوکراینی به ابرازی در درست آمریکا علیه مسکو بدل شده است. 

رئیس جمهوری روسیه با این حال گفت: «امیدوارم برای این بحران یک راه حل پیدا کنیم.» آقای پوتین پس از دیدار با ویکتور اوربان، نخست وزیر راست‌گرای محافظه‌کار مجارستان گفت:‌ «ما پاسخ‌های کتبی ایالات متحده و ناتو را بررسی خواهیم کرد ولی برایمان پیشاپیش روشن است که آمریکا و ناتو دغدغه‌های امنیتی ما را نادیده می‌گیرند.»

سفارت روسیه در آمریکا همزمان با افزایش تنش‌ها بر سر اوکراین اعلام کرد که مسکو در برابر تهدیدهای واشنگتن به وضع تحریم‌های شدید اقتصادی از موضع خود عقب‌نشینی نخواهد کرد. در بیانیه سفارت روسیه در آمریکا آمده است: «طرفی که به تنش‌ها دامن می‌زند واشنگتن است نه مسکو! ما میدان را خالی نخواهیم کرد.»
بیانیه سفارت روسیه در آمریکا که در شبکه اجتماعی فیسبوک منتشر شد واکنشی به توئیت وزارت خارجه آمریکا بود که مسکو در آن به «اشغال» اوکراین در سال ۲۰۱۴ متهم شده بود.
 آمریکا و متحدانش الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه را که در سال ۲۰۱۴ روی داد به رسمیت نمی‌شناسند.

 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.