Saturday, 28 May , 2022
امروز : شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱ - 27 شوال 1443
شناسه خبر : 16434
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱:۲۰ |

انجام بزرگ‌ترین معامله تاریخ بازی‌های ویدئویی

شرکت مایکروسافت در حال خرید شرکت سازنده بازی «ندای وظیفه»Call of Duty یعنی اکتیویژن بلیزارد به قیمت ۶۸.۷ میلیارد دلار است تا بزرگ‌ترین معامله صنعت بازی در تاریخ جهان را رقم بزند. مایکروسافت، غول فناوری جهان قصد دارد طرح‌های بزرگ خود را در دنیای مجازی آینده مطرح و پیاده کند. قراردادی که مایکروسافت اعلام کرد، […]

انجام بزرگ‌ترین معامله تاریخ بازی‌های ویدئویی

شرکت مایکروسافت در حال خرید شرکت سازنده بازی «ندای وظیفه»Call of Duty یعنی اکتیویژن بلیزارد به قیمت ۶۸.۷ میلیارد دلار است تا بزرگ‌ترین معامله صنعت بازی در تاریخ جهان را رقم بزند.

مایکروسافت، غول فناوری جهان قصد دارد طرح‌های بزرگ خود را در دنیای مجازی آینده مطرح و پیاده کند.

قراردادی که مایکروسافت اعلام کرد، به‌عنوان بزرگ‌ترین خرید تمام‌نقد تاریخ، قدرت شلیک این شرکت را در بازار پررونق بازی‌های ویدیویی، جایی که تنسنت و سونی در آن پیشتاز هستند را بالا می‌برد.

این موضوع همچنین نشان‌دهنده برنامه‌ریزی این شرکت چندملیتی آمریکایی بر روی دنیای مجازی آنلاین است که در آن افراد می‌توانند کار، بازی و معاشرت کنند؛ همانطور که بسیاری از بزرگ‌ترین رقبای مایکروسافت در حال انجام آن هستند.

ساتیا نادلا، مدیر اجرایی مایکروسافت، گفت: «بازی پویاترین و هیجان‌انگیزترین مقوله سرگرمی در تمامی پلتفرم‌های امروزی است و نقش کلیدی در توسعه پلتفرم‌های متاورس خواهد داشت.»

آندره بارلو از شرکت حقوقی Doyle, Barlow & Mazard می‌گوید: «مایکروسافت تاکنون از مدل دقیق گوگل و فیسبوک اجتناب کرده است، اما این معامله که آن را به سومین شرکت بزرگ بازی در جهان تبدیل می‌کند، سازنده ایکس‌باکس را در رادار قانونگذاران قرار خواهد داد.»

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.