Sunday, 19 September , 2021
امروز : یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰ - 12 صفر 1443
شناسه خبر : 5185
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۸:۱۳ |
وزیر کشور

انتخابات منت خداوند بر مردم ایران است

  رحمانی فضلی در تشریح موضوع انتخابات گفت: انتخابات از برکات الهی و منت خداوند بر مردم ایران است. در دوره هشت ساله‌ای که در وزارت کشور در خدمت مردم بودم چند انتخابات برگزار کردیم که سال آینده نیز انتخابات ریاست‌جمهوری، شوراها و در ۶ حوزه انتخابات میاندوره‌ای مجلس و انتخابات خبرگان رهبری را خواهیم […]

انتخابات منت خداوند بر مردم ایران است
 

رحمانی فضلی در تشریح موضوع انتخابات گفت: انتخابات از برکات الهی و منت خداوند بر مردم ایران است. در دوره هشت ساله‌ای که در وزارت کشور در خدمت مردم بودم چند انتخابات برگزار کردیم که سال آینده نیز انتخابات ریاست‌جمهوری، شوراها و در ۶ حوزه انتخابات میاندوره‌ای مجلس و انتخابات خبرگان رهبری را خواهیم داشت. به این ترتیب چهار انتخابات با چهار قانون باید برگزار شود.

وزیر کشور با اشاره به ۲۱ اردیبهشت‌ماه، زمان ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: تعرفه‌ها آماده و آموزش‌های لازم داده شده است. اما دغدغه‌ای نسبت به مشارکت در این انتخابات وجود دارد. در انتخابات مجلس شورای اسلامی، به هر دلیلی، مشارکت به ۴۲ درصد رسید. بیماری کرونا از اسفندماه سال گذشته شیوع پیدا کرده و یک سال از این موضوع گذشته،محدودیت‌های شدید بوده و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها اتفاق افتاده است. بر همین اساس همه ما باید زمینه و مقتضیات افزایش مشارکت را فراهم کنیم. تا امروز آرایش نیروهای سیاسی برای انتخابات ریاست‌جمهوری مشخص نیست و تا سیزدهم فروردین فضای گردش و عید است و از ۲۵ فروردین تا ۲۵ اردیبهشت ماه رمضان است که فضای معنوی فضای سیاسی را تحت تأثیر قرار می‌دهد لذا فرصتی نداریم و باید تلاش کنیم زمینه افزایش مشارکت فراهم شود.

وی درخصوص افزایش شعب در انتخابات پیش‌رو با توجه به شرایط شیوع کرونا گفت: در این انتخابات ۸ تا ۱۰ هزار شعبه را افزایش می‌دهیم و زمان اخذ رأی را افزایش می‌دهیم به این شکل که کار اخذ رأی را از صبح زودتر آغاز می‌کنیم.

وی در خصوص برگزاری انتخابات الکترونیک گفت: انتخابات الکترونیک ۲۵ فرایند دارد که ۲۴ فرایند آن در همه انتخابات انجام می‌شود. درخصوص اخذ و شمارش آرا در این دوره در مراکز استان‌ها یعنی حدود هفت یا هشت استان رأی اخذ و شمارش الکترونیک انجام خواهد شد.

رحمانی فضلی درخصوص برگزاری تجمعات انتخاباتی نیز گفت: قطعا شور انتخابات در همین برگزاری تجمعات است. با شرایط فعلی برگزاری تجمعات محدودیت خواهد داشت چون جان و زندگی بر همه چیز اولویت قرار دارد. پروتکل‌های انتخابات در حال تدوین است و پس از عید نوروز برای تصویب به ستاد ملی ارائه خواهد شد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.