Wednesday, 18 May , 2022
امروز : چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۱ - 17 شوال 1443
شناسه خبر : 17091
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, امــروز در تــاریخ, سیاست تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۴ |

امریکا دوباره اعلام کرد نیرو نظامی برای جنگ با روسیه به اوکراین ارسال نمی کند

مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت ایالات متحده که ۳ هزار نیروی کمکی را اخیرا در اروپا مستقر کرده است، این نیروها را «برای شروع جنگ» علیه روسیه نفرستاده است. جیک سالیوان، گفت: «رئیس جمهوری (جو بایدن) ماه‌ها است که به صراحت می‌گوید که ایالات متحده نیروهایی را برای شروع جنگ یا جنگ با روسیه […]

امریکا دوباره اعلام کرد نیرو نظامی برای جنگ با روسیه به اوکراین ارسال نمی کند
مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت ایالات متحده که ۳ هزار نیروی کمکی را اخیرا در اروپا مستقر کرده است، این نیروها را «برای شروع جنگ» علیه روسیه نفرستاده است.

جیک سالیوان، گفت: «رئیس جمهوری (جو بایدن) ماه‌ها است که به صراحت می‌گوید که ایالات متحده نیروهایی را برای شروع جنگ یا جنگ با روسیه در اوکراین نمی‌فرستد.»

وی اضافه کرد: «ما برای دفاع از ناتو به اروپا نیرو فرستاده‌ایم.»

جیک سالیوان همچنین در گفت‌وگوی دیگری با شبکه ان‌بی‌سی تخمین زد که «تشدید نظامی و تهاجم به اوکراین در هر زمانی ممکن است رخ دهد.»

او تصریح کرد: «ما معتقدیم روس‌ها امکاناتی را برای ایجاد یک عملیات نظامی بزرگ در اوکراین مستقر کرده‌اند و ما سخت کار می‌کنیم تا پاسخی را آماده داشته باشیم.»

وی افزود: «رئیس جمهور بایدن، متحدان ما را گرد هم آورد. او به شرکای ما اطمینان داد و حمایت‌های مادی از اوکراین کرد. او راهی دیپلماتیک به روس‌ها برای خروج از بحران پیشنهاد داد.»

ریاست جمهوری اوکراین نیز صبح یکشنبه اعلام کرد که شانس یافتن یک «راه حل دیپلماتیک» برای بحران با روسیه «به‌طور قابل توجهی» بیشتر از «تشدید تنش نظامی» است.

به گفته مقامات آمریکایی، نهادهای اطلاعاتی این کشور تخمین می‌زنند که مسکو در حال حاضر ۷۰ درصد از نیروی مورد نیاز برای تهاجمی تمام عیار به اوکراین را در اختیار داشته باشد و به گفته این مقامات، روسیه می‌تواند برای حمله در دو هفته آینده توانایی‌های کافی یا ۱۵۰ هزار نیرو برای حمله تدارک ببیند.

با این حال نهادهای اطلاعاتی مشخص نکرده‌اند که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه تصمیم به حمله گرفته است یا خیر.

روسیه هرگونه اقدام به تهاجم را رد می‌کند و می‌گوید که تنها می‌خواهد امنیت خود را تضمین کند.

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان روز یکشنبه اعلام کرد آماده است تا نیروهای بیشتری را در لیتوانی برای تقویت بخش شرقی ناتو مستقر کند.

شولتس، در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی ای‌آردی، پیش از پرواز به سمت واشنگتن گفت: «ما آماده انجام هر کاری که لازم است برای تقویت گروه نبرد به رهبری آلمان در لیتوانی هستیم.»

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.