Wednesday, 20 October , 2021
امروز : چهارشنبه, ۲۸ مهر , ۱۴۰۰ - 14 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 7161
  پرینتخانه » قـطـار اخـبـار, سیاست تاریخ انتشار : ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۸ |
هیلاری کلینتون

افغانستان در خطر تصرف به دست طالبان

  وزیر امور خارجه اسبق آمریکا گفت که ایالات متحده باید خود را برای دو پیامد بزرگ در آینده ای نه چندان دور از جمله تصرف افغانستان توسط طالبان و موجی از پناهندگی از این کشور آماده کند. هیلاری کلینتون در مصاحبه با شبکه سی ان ان تصمیم بایدن رییس جمهوری امریکا برای خروج نیروهای […]

افغانستان در خطر تصرف به دست طالبان
 

وزیر امور خارجه اسبق آمریکا گفت که ایالات متحده باید خود را برای دو پیامد بزرگ در آینده ای نه چندان دور از جمله تصرف افغانستان توسط طالبان و موجی از پناهندگی از این کشور آماده کند.

هیلاری کلینتون در مصاحبه با شبکه سی ان ان تصمیم بایدن رییس جمهوری امریکا برای خروج نیروهای نظامی از افغانستان را یک تصمیم بسیار دشوار و مشکل ساز توصیف کرد و  اضافه کرد که من می ترسم با موجی عظیم از پناهندگان مواجه شویم.

وی گفت: من می ترسم یک خروج عظیم پناهندگان در افغانستان رخ دهد و فعالیت های گروه های تروریستی جهانی به ویژه القاعده و دولت اسلامی داعش از سرگرفته شود.

سخنان کلینتون در حالی مطرح می شود که آستین اسکات میلر فرمانده مأموریت پشتیبانی آمریکا در افغانستان به خبرنگاران گفت که ایالات متحده و ناتو شروع به خارج کردن نیروهای خود از تعدادی پایگاه در افغانستان کرده اند و در نهایت ارتش همه پایگاه های خود را به نیروهای افغان تحویل خواهد داد.

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو پیش از این برنامه ناتو برای آغاز عقب نشینی نیروها از افغانستان تا اول ماه مه (۱۱ اردیبهشت) را اعلام کرده بود و افزود که ناتو قصد دارد عقب نشینی را طی چند ماه کامل کند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.