Friday, 22 October , 2021
امروز : جمعه, ۳۰ مهر , ۱۴۰۰ - 16 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 2800
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵ |

افشای تماس تلفنی جنجالی ترامپ درباره انتخابات

  براساس فایل صوتی منتشر شده، دونالد ترامپ به مقام انتخاباتی ارشد جورجیا برای “یافتن” آرای کافی به منظور تغییر شکست او در این ایالت جنوبی فشار آورده است. این تماس تلفنی تازه‌ترین اقدام در تلاش دو ماهه ترامپ بود که تاکید دارد در نتیجه “تقلب انتخاباتی گسترده” در انتخابات سوم نوامبر مقابل جو بایدن […]

افشای تماس تلفنی جنجالی ترامپ درباره انتخابات
 

براساس فایل صوتی منتشر شده، دونالد ترامپ به مقام انتخاباتی ارشد جورجیا برای “یافتن” آرای کافی به منظور تغییر شکست او در این ایالت جنوبی فشار آورده است.

این تماس تلفنی تازه‌ترین اقدام در تلاش دو ماهه ترامپ بود که تاکید دارد در نتیجه “تقلب انتخاباتی گسترده” در انتخابات سوم نوامبر مقابل جو بایدن دموکرات شکست خورده است؛ ادعایی که از سوی مقام‌های انتخاباتی ایالتی و فدرالی و چندین دادگاه رد شده است.

تماس تلفنی ترامپ با برد رافنسپرگر، مقام انتخاباتی ارشد جورجیا که جمهوری‌خواه است، در شرایطی انجام شد که برخی از متحدان او در کنگره قصد دارند با تایید رسمی پیروزی بایدن در روز چهارشنبه مخالفت کنند. این معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا با کسب ۳۰۶ رای الکترال برنده شد و اختلاف آرای مردمی او با ترامپ بیش از هفت میلیون رای است.

در جریان این تماس که روزنامه واشنگتن پست آن را منتشر کرد، ترامپ چند بار رافنسپرگر را تحت فشار می‌گذارد که اعلام کند ترامپ بیش از بایدن رای به دست آورده است.

براساس این فایل صوتی، ترامپ می‌گوید: فقط همین را می‌خواهم که ۱۱ هزار و ۷۸۰ رای پیدا کنی که یکی بیشتر از آن چیزی باشد که ما می‌خواهیم. هیچ چیز اشتباهی درباره گفتن آن وجود ندارد. خب می‌دانی، شما دوباره حساب و کتاب کرده‌اید.

ترامپ در فایل صوتی منسوب به او می‌گوید: «مردم جورجیا عصبانی هستند، مردم در کشور عصبانی هستند، ایرادی ندارد که این را بگویید.»

این ایالت سه مرتبه بازشماری جداگانه انجام داد که در دو مرحله به تایید رسمی پیروزی بایدن رسید. نتایج نهایی نشان می‌دهند که بایدن ۱۱ هزار و ۷۷۹ رای بیش از ترامپ از مجموع پنج میلیون رای اخذ شده به دست آورده است.

رافنسپرگر و شورای کل دفتر او این اظهارات ترامپ را رد کرده و به رئیس جمهوری آمریکا گفتند که او به تئوری‌های توطئه کم‌ارزشی که در رسانه‌های اجتماعی درباره آنچه انتخابات غیرمنصفانه و دقیق می‌دانند، تکیه کرده است.

این مقام ارشد جورجیا در پاسخ به ترامپ گفت: آقای رئیس جمهور، چالشی که می‌خواهید به راه بیندازید با استناد به آماری است که اشتباه است.

کاخ سفید در این رابطه اظهارنظری نکرده است و دفتر رافنسپرگر هم پاسخی نداد.

با این حال ترامپ در توییتی به مکالمه تلفنی با رافنسپرگر اشاره کرده است. او در این توییت نوشت که با مسئول انتخاباتی جورجیا در زمینه تقلب در انتخابات گفت‌وگو کرده اما او نخواسته یا نتوانسته به پرسش‌های مطرح در مورد مخدوش بودن انتخابات پاسخ دهند.

وزیر داخله و مسئول انتخاباتی جورجیا نیز در توییتی که به نظر می‌رسد پس از این مکالمه منتشر شده، می‌نویسد: «با کمال احترام رئیس‌جمهور ترامپ: آنچه شما می‌گویید حقیقت ندارد. واقعیت روشن خواهد شد».

مشاور ارشد جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا در این رابطه گفت: این فایل صوتی کل داستان شرم‌آور درباره حمله دونالد ترامپ به دموکراسی آمریکاست.

اقدام ترامپ همچنین با انتقاد فوری کارشناسان حقوقی انتخابات و دموکرات‌های کنگره مواجه شدند که آن را یک اقدام غیر قانونی دانستند.

 

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.