Friday, 12 August , 2022
امروز : جمعه, ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱ - 15 محرم 1444
شناسه خبر : 16100
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱:۰۶ |

افزایش ۹۰ درصدی قیمت شکر

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: قیمت شکر صنف و صنعت از ۶۶۵۰ تومان در فروردین ماه امسال به ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان در دی ماه رسیده است. قاسمعلی حسنی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه قیمت شکر در فروردین ماه برای صنف‌ و صنعت ۶۶۵۰ تومان و برای مصرف کننده ۸۷۰۰ تومان […]

افزایش ۹۰ درصدی قیمت شکر

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: قیمت شکر صنف و صنعت از ۶۶۵۰ تومان در فروردین ماه امسال به ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان در دی ماه رسیده است.

قاسمعلی حسنی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه قیمت شکر در فروردین ماه برای صنف‌ و صنعت ۶۶۵۰ تومان و برای مصرف کننده ۸۷۰۰ تومان بود، گفت: در شهریورماه نیز قیمت شکر صنف و صنعت به ۱۱ هزارو۵۰۰ تومان  و برای مصرف کننده به ۱۵ هزارتومان رسید. 

وی ادامه داد: از ابتدای سال تا شهریورماه سال جاری قیمت شکر ۹۰ درصد افزایش داشت. البته از شهریور ماه تا کنون نیز چندین بار قیمت شکر دستخوش تغییرات شده است.

دبیراتحادیه بنکداران مواد غذایی تصریح کرد: با حذف معافیت مالیات بر ارزش افزوده شکر مجدد گران شده است؛ به طوری که در حال حاضر قیمت شکر صنف و صنعت به ۱۳هزارو۳۰۰ تومان رسیده، یعنی نسبت به فروردین ماه ۲ برابر شده است.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش به قیمت برنج نیز اشاره کرد و گفت: پنج نوع برنج در بازار وجود دارد. یک نوع برنج تایلندی که توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران توزیع می‌شود و قیمت آن کیلویی ۱۱ هزار تومان است. یک نوع برنج هندی نیز توسط شرکت بازرگانی دولتی با قیمت هر کیلو ۱۸ هزارتومان به صورت عمده توزیع می شود. همچنین هر کیلو برنج پاکستانی نیز به صورت عمده ۲۳ تا ۲۵ هزار تومان، هر کیلو برنج هندی ۲۳ تا ۲۸هزار و۲۰۰ تومان و برنج ایرانی نیز ۳۷ تا ۶۷ هزار تومان قیمت دارد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.