Saturday, 21 May , 2022
امروز : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱ - 20 شوال 1443
شناسه خبر : 17259
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, جامعه تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۳ |

افزایش ۱۲۰ درصدی قیمت برخی کالاها بعد از تولید

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به درج قیمت تولید روی کالا گفت: در برخی موارد افزایش قیمت بعد از تولید کالا به ۱۲۰ درصد می رسد. عباس تابش در دیدار با امام جمعه کرمان اظهار داشت: یکی از اقدامات وزارت صمت برای کنترل قیمت‌ها در بازار درج قیمت تولید کننده روی کالاهاست […]

افزایش ۱۲۰ درصدی قیمت برخی کالاها بعد از تولید

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به درج قیمت تولید روی کالا گفت: در برخی موارد افزایش قیمت بعد از تولید کالا به ۱۲۰ درصد می رسد.

عباس تابش در دیدار با امام جمعه کرمان اظهار داشت: یکی از اقدامات وزارت صمت برای کنترل قیمت‌ها در بازار درج قیمت تولید کننده روی کالاهاست و این کار می‌توان منجر به هر گونه افزایش قیمت غیر قانونی کالاها و گران فروشی باشد.

وی عنوان کرد: این طرح می‌تواند منجر به شفافیت قیمت‌ها شود و مصرف کنندگان می‌توانند هر گونه تخلف در افزایش قیمت‌ها را گزارش دهند.

وی با اشاره به رصد ۸۴ هزار کالا گفت: در برخی موارد شاهد افزایش قیمت ۱۲۰ درصدی پی از تولید کالاها بودیم و اجرای طرح قیمت گذاری تولید کننده جلو این گونه سو استفاده‌ها را می‌گیرد.

تابش ادامه داد: پیش بینی ما کاهش ۵ تا ۶۵ درصدی قیمت‌ها در بازار با اجرای این طرح است و دست دلالان برای افزایش قیمت‌ها بسته می‌شود.

وی یکی از مشکلات شبکه توزیع را دلال بازی دانست و گفت: یکی از سیاست‌های اصلی وزارت صمت حذف دلالان و اصلاح شبکه توزیع و قیمت گذاری است.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.