Thursday, 6 October , 2022
امروز : پنج شنبه, ۱۴ مهر , ۱۴۰۱ - 11 ربيع أول 1444
شناسه خبر : 21787
  پرینتخانه » اخبار بالا, امــروز در تــاریخ تاریخ انتشار : ۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۴:۱۴ |

افزایش مرگ‌های تب کریمه کنگو در ایران

دبیر کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا در ایران از افزایش ۶ برابری مراجعه بیماران مبتلا به کرونا در هفته‌های گذشته خبر داد. حمیدرضا جماعتی گفت شمار بیماران مبتلا به کرونا در کشور که به صورت سرپایی مراجعه می‌کنند نسبت به هفته پیش تقریبا دو برابر و نسبت به چندین هفته پیش حدود ۶ برابر […]

افزایش مرگ‌های تب کریمه کنگو در ایران

دبیر کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا در ایران از افزایش ۶ برابری مراجعه بیماران مبتلا به کرونا در هفته‌های گذشته خبر داد.

حمیدرضا جماعتی گفت شمار بیماران مبتلا به کرونا در کشور که به صورت سرپایی مراجعه می‌کنند نسبت به هفته پیش تقریبا دو برابر و نسبت به چندین هفته پیش حدود ۶ برابر بیشتر شده است.

او در ادامه گفت که با توجه به افزایش ۱.۶ برابری تعداد موارد بستری، تعداد مرگ‌ومیرهای روزانه هم دو رقمی شده است.

جماعتی پیش‌بینی کرد که این روند تا حدود ۳ هفته آینده ادامه داشته باشد. با این حال او ابراز امیدواری کرد که با توجه به «ملایم‌تر» بودن سویه جدید کرونا و تزریق دوزهای یادآوری واکسن این بیماری، مرگ‌و‌میرهای ناشی از ابتلا به آن در ایران، ۳ رقمی نشود.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت ایران، در شبانه‌روز گذشته ۷ هزار و ۹۱۵ بیمار کرونایی جدید در کشور شناسایی شده‌اند که ۲۹ نفر آن‌ها جان‌باخته‌اند.

بنا به این گزارش، از میان مبتلایان تازه شناسایی‌شده، هزار و ۱۹۸ نفر بستری شده‌اند که ۷۲۸ نفر از آن‌ها در حال حاضر در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های کشور تحت مراقبت قرار دارند.

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در روزهای گذشته در ایران در حالی است که خبرها از افزایش شمار مبتلایان به تب کریمه کنگو در این کشور حکایت دارند. یک مقام وزارت بهداشت ایران گفت که ۵ نفر بر اثر ابتلا به تب کریمه کنگو در ۴ ماه نخست سال ۱۴۰۱ جان باخته‌اند.

بهزاد امیری،‌ رئیس گروه بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان روز جمعه ۳۱ تیر (۲۲ ژوئیه) گفت که در بازه زمانی اعلام‌شده ۵۷ نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند.

بنا به گزارش‌های رسمی، تعداد مبتلایان به تب کریمه کنگو تا اوایل ماه تیر ۳۴ نفر بوده و تعداد جان‌باختگان ناشی از ابتلا به این بیماری هم ۲ نفر بوده است. از همین رو آقای امیری نسبت به ذبح بهداشتی دام و پخت کامل گوشت دام برای مصرف تأکید کرد.

او پیشتر با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش شمار مبتلایان به تب کریمه کنگو در سال جاری شمسی عدم کنترل موارد بهداشتی است، از درخواست وزیر بهداشت ایران برای «جلوگیری از تبادل دام در مناطق مرزی» خبر داده بود. 

روند رو به افزایش تعداد مبتلایان به تب کریمه کنگو در ایران در حالی است که بر اساس گزارش وزارت بهداشت، ۱۳ نفر در سال ۱۴۰۰ به این بیماری مبتلا شده بودند که ۲ نفرشان جان باخته‌اند.

از همین رو بسیاری از متخصصان نسبت به نادیده گرفتن دستورالعمل‌های بهداشتی در روزهای ماه‌های محرم و صفر به دلیل تراکم عزاداری‌ها هشدار داده‌اند.

 


 

برچسب ها
به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.