Monday, 17 January , 2022
امروز : دوشنبه, ۲۷ دی , ۱۴۰۰ - 14 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 8593
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۸ |
وزیر اسبق رفاه و تامین اجتماعی

افزایش خط فقر خانوارهای روستایی به ۴۰ درصد در دولت احمدی نژاد

  وزیر اسبق رفاه و تامین اجتماعی در همایش ایران ۱۴۰۰ رفاه و تامین اجتماعی روند سیر خط فقر را تشریح کرد. محمدحسن شریف زادگان، استاد دانشگاه شهید بهشتی و وزیر اسبق رفاه و تامین اجتماعی در همایش ایران ۱۴۰۰ رفاه و تامین اجتماعی، در مورد آخرین محاسبات خط فقر درآمدی در ایران اعلام نمود: […]

افزایش خط فقر خانوارهای روستایی به ۴۰ درصد در دولت احمدی نژاد
 

وزیر اسبق رفاه و تامین اجتماعی در همایش ایران ۱۴۰۰ رفاه و تامین اجتماعی روند سیر خط فقر را تشریح کرد.

محمدحسن شریف زادگان، استاد دانشگاه شهید بهشتی و وزیر اسبق رفاه و تامین اجتماعی در همایش ایران ۱۴۰۰ رفاه و تامین اجتماعی، در مورد آخرین محاسبات خط فقر درآمدی در ایران اعلام نمود: «بنابر آخرین محاسبات خط فقر درآمدی که مطابق قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی برعهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، در سال ۹۸ متوسط خط فقر درآمدی در شهر و روستا ۳۱.۹۹ درصد شامل ۳۵.۱۷ درصد در شهرها و ۲۲.۳۳ درصد در روستاها بود. این آمار در شهر معادل ۲۱ میلیون و ۹۳۶ هزار نفر  و در روستا معادل ۴ میلیون و ۶۲۳ هزار نفر را دربرمی‌گرفت.» 

وی افزود: «این در حالی است که در سال ۱۳۵۷، ۴۰ درصد از مردم ایران زیر خط فقر بودند و در سال ۱۳۷۸ به ۱۹.۸ درصد کاهش یافت. سپس در دولت اصلاحات به ۱۰.۵ درصد رسید. سپس در سال‌های ۹۱ و ۹۲ یعنی در دولت احمدی نژاد به ۳۳.۴ درصد در شهر و ۴۰.۱ درصد در روستاها افزایش یافت. خط فقر درآمدی در دولت آقای روحانی کاهش پیدا کرد و در سال ۹۶ به ۲۶.۹ درصد در شهرها و ۳۲.۹ درصد در روستاها رسید که در واقع به خاطر رکود و تحریم‌ها افزایش یافت.» 

وزیر اسبق رفاه و تامین اجتماعی، افزود: «لازم به ذکر است که افزایش و کاهش فقر، در فرایندی تدریجی اتفاق میفتد. فقر در ایران از ۵۷ تا ۸۴ با بهبود شرایط اقتصادی و اقدامات دولت‌ها، کاهش یافت و سپس در دولت‌های نهم و دهم به خاطر بروز مشکلات اقتصادی افزایس یافت.»

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.