Sunday, 22 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۱ - 21 شوال 1443
شناسه خبر : 17084
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, سیاست تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۷ |

اعلام وضعیت اضطراری در پایتخت کانادا

شهردار اتاوا، پایتخت کانادا همزمان با ادامه اعتراض‌ها به تدابیر بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این شهر «وضعیت اضطراری» اعلام کرد. این اعتراض‌ها در اتاوا آغاز شد و طی روزهای گذشته به دیگر شهرهای کانادا نیز گسترش یافت. ده‌ها راننده کامیون که به واکسیناسیون اجباری برای عبور از مرز کانادا با آمریکا […]

اعلام وضعیت اضطراری در پایتخت کانادا

شهردار اتاوا، پایتخت کانادا همزمان با ادامه اعتراض‌ها به تدابیر بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این شهر «وضعیت اضطراری» اعلام کرد.

این اعتراض‌ها در اتاوا آغاز شد و طی روزهای گذشته به دیگر شهرهای کانادا نیز گسترش یافت. ده‌ها راننده کامیون که به واکسیناسیون اجباری برای عبور از مرز کانادا با آمریکا معترض هستند روز یکشنبه سوار بر خودروهای‌شان در کنار تظاهرکنندگان رفت و آمد در مرکز اتاوا را مختل کردند.

جیم واتسون، شهردار اتاوا وضعیت کنونی در پایتخت کانادا را «از کنترل خارج شده» توصیف کرد. او اعلام کرد که برای برقراری آرامش در شهر به کمک مقامات و دیگر نهادهای دولتی نیاز دارد.

این در حالی است که انتقادها از پلیس اتاوا به دلیل ناتوانی در کنترل اوضاع افزایش یافته است. مسئولان پلیس پایتخت هشدار داده‌اند که هر کسی را که به معترضان کمک‌رسانی کند بازداشت خواهند کرد. پلیس اتاوا امیدوار است تا به این ترتیب بتواند از سوخت‌رسانی به کامیون‌ معترضان در مرکز شهر جلوگیری کند.

این اعتراض‌ها که به دلیل نقش محوری رانندگان کامیون «کاروان آزادی» نام گرفته است در ابتدا علیه واکسیناسیون اجباری رانندها در برابر بیماری «کووید ۱۹» شکل گرفت اما به تدریج به جنبشی علیه تدابیر بهداشتی دولت جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا و سیاست‌های دولت او تبدیل شد.

تظاهرکنندگان در اتاوا اعلام کرده‌اند که تا زمان لغو محدودیت‌های وضع شده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به اعتراض در مرکز اتاوا ادامه خواهند داد.

شماری دیگر از شهرهای کانادا از جمله تورونتو، کبک و وینیپگ نیز طی روزهای اخیر صحنه تظاهرات علیه تدابیر بهداشتی دولت در راستای مقابله با همه‌گیری «کووید ۱۹» بودند.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.