Monday, 17 January , 2022
امروز : دوشنبه, ۲۷ دی , ۱۴۰۰ - 14 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 5399
  پرینتخانه » سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵ |

اعلام همراهی آلمان با اسرائیل درباره برنامه هسته ای ایران

  آلمان به عنوان یکی از طرف‌های اروپایی برجام و در حالی که ایران بارها بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای‌ خود تاکید کرده، ادعاهایی علیه ایران مطرح کرد. فرانک والتر اشتاین‌مایر رئیس جمهوری آلمان در دیدار با رووین ریولین رئیس جمهور اسرائیل که به برلین سفر کرده است، مدعی شد کشورش در دغدغه‌های امنیتی اسرائیل […]

اعلام همراهی آلمان با اسرائیل درباره برنامه هسته ای ایران
 

آلمان به عنوان یکی از طرف‌های اروپایی برجام و در حالی که ایران بارها بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای‌ خود تاکید کرده، ادعاهایی علیه ایران مطرح کرد.

فرانک والتر اشتاین‌مایر رئیس جمهوری آلمان در دیدار با رووین ریولین رئیس جمهور اسرائیل که به برلین سفر کرده است، مدعی شد کشورش در دغدغه‌های امنیتی اسرائیل شریک و نگران برنامه موشکی ایران و نقش این کشور در منطقه است. وی همچنین ادعا کرد آلمان با تلاش‌های تل‌آویو برای جلوگیری از توسعه برنامه هسته‌ای ایران و جلوگیری از دسترسی این کشور به سلاح هسته‌ای همراه است.

ریولین هم در این دیدار مدعی شد ایران در راس نیروهایی است که ثبات منطقه را تهدید می‌کند. او از جامعه جهانی خواست در کنار هم، با صدای قاطع و بدون سازش در برابر توسعه هسته‌ای ایران بایستد.

رئیس جمهور اسرائیل در همراهی با آویو کوخاوی، فرمانده ستاد ارتش اسرائیل از روز سه‌شنبه سفر اروپایی خود را آغاز کرده است. این دو مقام، پس از آلمان به فرانسه و اتریش خواهند رفت تا در این کشورها هم درباره ایران و حزب‌الله لبنان با مقام‌های اروپایی گفتگو کنند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.