Friday, 7 October , 2022
امروز : جمعه, ۱۵ مهر , ۱۴۰۱ - 12 ربيع أول 1444
شناسه خبر : 21825
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۰۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۷ |

اعلام میزان ذخایر خون در ایران

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، مهم‌ترین شاخص در تصمیم‌گیری های سازمان انتقال خون را میزان ذخایر خون عنوان کرد. مصطفی جمالی گفت: برای پایداری و استمرار ذخایر خون باید از ظرفیت همه مناطق کمک گرفت و امکان اهدای خون برای جمعیت روستایی کشور نیز فراهم شود. وی با بیان اینکه در گذشته میزان ذخایر خون […]

اعلام میزان ذخایر خون در ایران

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، مهم‌ترین شاخص در تصمیم‌گیری های سازمان انتقال خون را میزان ذخایر خون عنوان کرد.

مصطفی جمالی گفت: برای پایداری و استمرار ذخایر خون باید از ظرفیت همه مناطق کمک گرفت و امکان اهدای خون برای جمعیت روستایی کشور نیز فراهم شود.

وی با بیان اینکه در گذشته میزان ذخایر خون ۵ روز در نظر گرفته می‌شد، افزود: طی ۳ ماه اخیر میانگین کشوری به حدود ۱۰ روز رسیده است.

جمالی با تاکید بر اینکه برای راه‌اندازی اتوبوس‌های سیار خون‌گیری باید طی سال‌های گذشته اقدامات لازم انجام می‌شد، گفت: جمعیت روستایی، جامعه بسیار مهمی است و از سویی ایجاد ساختمان در هر روستا نیز توجیه منطقی ندارد لذا بهترین راه برای بهره مندی از مشارکت این قشر مؤثر کشور در اهدای خون، راه‌اندازی اتوبوس‌های خون‌گیری است.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران در ادامه به عدم ایجاد کوچک‌ترین مشکلی در تأمین خون مورد نیاز بیماران خاص طی چند ماه اخیر اشاره و تصریح کرد: مهم‌ترین کار سازمان انتقال خون برای این افراد که مرتب به آنها خون تزریق می‌شود، فراهم کردن کیسه‌های فیلتردار است تا خون سالم برای آن‌ها تهیه شود.

جمالی ادامه داد: البته آزمایش‌های اختصاصی نیز باید برای این افراد راه‌اندازی شود تا سلامت خونی که به این افراد تزریق می‌شود به حد اعلا برسد و این مسئله نیازمند اعتبار است.

 


 

برچسب ها
به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.