Monday, 17 January , 2022
امروز : دوشنبه, ۲۷ دی , ۱۴۰۰ - 14 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 8509
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۵ |

اعلام علت مهم افزایش بیماری «پروانه ای» در ایران

  موسس و مدیرعامل «خانه ای‌بی» گفت: از ۸۵۰ بیمار پروانه‌ای در کشور که شناسایی شده اند، ۹۵ درصدشان حاصل ازدواج فامیلی هستند. سیدحمیدرضا هاشمی گلپایگانی، در پاسخ به این سوال که آیا بیماری پروانه‌ای در کشور روند کاهش دارد، افزود: حدودا بین هزار تا ۱۲۰۰ نفر در کشور دچار این بیماری هستند که تا […]

اعلام علت مهم افزایش بیماری «پروانه ای» در ایران
 

موسس و مدیرعامل «خانه ای‌بی» گفت: از ۸۵۰ بیمار پروانه‌ای در کشور که شناسایی شده اند، ۹۵ درصدشان حاصل ازدواج فامیلی هستند.

سیدحمیدرضا هاشمی گلپایگانی، در پاسخ به این سوال که آیا بیماری پروانه‌ای در کشور روند کاهش دارد، افزود: حدودا بین هزار تا ۱۲۰۰ نفر در کشور دچار این بیماری هستند که تا به امروز ۸۵۰ نفر از این بیماران شناسایی شده اند و از ما خدمات دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: من حدس می‎زنم این آمار در ایران بیشتر از کشورهای دیگر باشد چرا که از ۸۵۰ بیمار پروانه‌ای که در کشور شناسایی شده اند، ۹۵ درصدشان حاصل ازدواج فامیلی هستند و برای مثال من که فزرندم دچار بیماری پروانه‌ای است، با همسرم دختر عمو و پسر عمو هستیم و به طور کلی در ایران ازدواج فامیلی زیاد است.

مدیرعامل «خانه ای‌بی» افزود: بنا بر تحقیقاتی که انجام داده ایم، بالغ بر ۸۰ درصد از ازدواج‌های فامیلی به یک بیماری خاص در فرزند منتج می‌شود که یکی از آن‌ها ممکن است‌ ای‌بی باشد و از این رو ما در مناطقی که به صورت قومی و عشیره‌ای زندگی می‌کنند و تعصبات خاصی دارند، بیشتر شاهد بیماری‌های خاص هستیم که حاصل ازدواج فامیلی است.


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.