Saturday, 22 January , 2022
امروز : شنبه, ۲ بهمن , ۱۴۰۰ - 19 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 3263
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۴:۱۶ |

اعدام یک زن پس از ۷۰ سال در امریکا

  مقامات آمریکا اعلام کردند که حکم اعدام فدرال لیزا مونتگومری، ۵۲ ساله بامداد چهارشنبه ۱۳ ژانویه در ساعت ۱و ۳۱ دقیقه با تزریق ماده کشنده به او در زندان فدرال ایندیانا اجرا شده است. به این ترتیب لیزا مونتگومری به اولین زندانی زنی تبدیل شد که حکم اعدامش پس از حدود ۷ دهه در […]

اعدام یک زن پس از ۷۰ سال در امریکا
 

مقامات آمریکا اعلام کردند که حکم اعدام فدرال لیزا مونتگومری، ۵۲ ساله بامداد چهارشنبه ۱۳ ژانویه در ساعت ۱و ۳۱ دقیقه با تزریق ماده کشنده به او در زندان فدرال ایندیانا اجرا شده است.

به این ترتیب لیزا مونتگومری به اولین زندانی زنی تبدیل شد که حکم اعدامش پس از حدود ۷ دهه در ایالات متحده اجرا می‌شود.

پیش از این آخرین بار در سال ۱۹۵۳ میلادی حکم اعدام فدرال برای یک زن محکوم به اعدام اجرا شده بود.

او همچنین یازدهمین زندانی است که از ماه ژوئیه یعنی از زمانی که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و مدافع حکم اعدام، اجرای احکام اعدام فدرال را پس از وقفه‌ای ۱۷ ساله از سر گرفت، با تزریق ماده کشنده اعدام می‌شود.

حکم مونتگومری پس از مدت‌ها کشمکش حقوقی بر سر تعویق اعدام به دلیل شرایط روحی او و تلاش‌های وکیلش برای توقف روند اعدام اجرا شد و درنهایت نیز دادگاه عالی آمریکا رای نهایی در این باره را صادر کرد.

لیزا مونتگومری که به گفته وکیلش دوران کودکی وحشتناکی داشته و به دلیل سوء استفاده‌های جنسی مکرر «یک عمر شکنجه شده» و از بیماری‌های روحی رنج می‌برده، از سوی دادگاه به دلیل ارتکاب به قتل و آدم‌ربایی محکوم شده بود.

او شانزده سال پیش، زن بارداری به نام بابی جو استینت را که هشت ماهه باردار بود با طناب خفه کرد، نوزادش را با سزارین از رحمش خارج کرد و با خود برد. گفته می‌شود حتی پس از آنکه در میانه سزارین، بابی جو استینت برای لحظاتی به هوش آمده و سعی در نجات خود داشته، لیزا مونتگومری با ضربات چاقو او را از پای درآورده است.

مونتگومری اولین زندانی از سه زندانی است که باید حکم اعدام فدرال آنها در یک هفتۀ باقی مانده تا مراسم ادای سوگند جو بایدن، رئیس جمهور جدید آمریکا که از مخالفان اعدام است، اجرا شود.

 

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.