Friday, 17 September , 2021
امروز : جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰ - 10 صفر 1443
شناسه خبر : 5819
  پرینتخانه » سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۰:۵۵ |

اعتراف ماکرون به انجام اشتباهاتی در مدیریت کرونا

  امانوئل ماکرون ضمن اعلام قرنطینه سراسری در این کشور ارتکاب «اشتباهاتی» در جریان مدیریت بحران همه گیری ویروس کرونا را پذیرفت. رئیس جمهوری فرانسه در سخنرانی خود گفت که قرنطینه ۱۹ دپارتمان این کشور از شنبه شب به مدت چهار هفته به کل مناطق فرانسه گسترش خواهد یافت. به این ترتیب همه شهروندان فرانسوی […]

اعتراف ماکرون به انجام اشتباهاتی در مدیریت کرونا
 

امانوئل ماکرون ضمن اعلام قرنطینه سراسری در این کشور ارتکاب «اشتباهاتی» در جریان مدیریت بحران همه گیری ویروس کرونا را پذیرفت.

رئیس جمهوری فرانسه در سخنرانی خود گفت که قرنطینه ۱۹ دپارتمان این کشور از شنبه شب به مدت چهار هفته به کل مناطق فرانسه گسترش خواهد یافت. به این ترتیب همه شهروندان فرانسوی از شنبه شب تنها اجازه جا به جایی تا شعاع ۱۰ کیلومتری محل سکونت خود را خواهند داشت.

تصمیم امانوئل ماکرون برای اعلام قرنطینه سراسری در این کشور به دنبال افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا طی روزهای اخیر و به ویژه افزایش شمار بیماران بستری شده در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها اتخاذ شد.

رئیس جمهوری فرانسه در جریان سخنرانی خود وعده داد که تعداد تختخواب های بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها به بیش از ۱۰ هزار خواهد رسید.

این در حالی است که اولیویه وران، وزیر بهداشت فرانسه تابستان گذشته پس از موج اول شیوع کرونا وعده داده بود که تعداد تختخواب های بخش مراقبت های ویژه به ۱۲ هزار خواهد رسید. عدم تحقق این وعده طی روزهای گذشته انتقادهای زیادی را متوجه دولت و رئیس جمهوری فرانسه کرد.

مخالفان دولت فرانسه همچنین طی روزهای گذشته از تعلل امانوئل ماکرون در اجرای محدودیت های جدید و عدم اعلام قرنطینه سراسری در پایان ماه ژانویه طبق پیشنهاد برخی از متخصصان بیماری های همه گیر انتقاد کرده بودند.

با این حال امانوئل ماکرون ضمن پذیرش ارتکاب «اشتباهاتی» در جریان مدیریت بحران همه گیری بیماری «کووید ۱۹» گفت که دولت از تجربه ماههای گذشته «درس» گرفته و عملکرد خود را بهبود بخشیده است.

وی همچنین باز نگه داشتن مدارس از زمان آغاز سال تحصیلی جاری تاکنون را یکی از موفقیت های دولت دانست.

رئیس جمهوری فرانسه در عین حال گفت که مدارس طی چهار هفته آینده علاوه بر دو هفته تعطیلات بهاری، دو هفته دیگر نیز تعطیل خواهند بود تا به شکسته شدن چرخه انتقال ویروس کرونا کمک شود.

دولت فرانسه از زمان موج اول شیوع ویروس کرونا در بهار سال گذشته تاکنون مدارس این کشور را به دلیل همه گیری «کووید ۱۹» تعطیل نکرده بود.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.